מאבק פנים

החרדים מקימים גוף שיילחם בסיקריקים

נציגים מחסידויות מרכזיות ונציג של העדה החרדית ישתפו פעולה בגוף החדש. הרב צבי ביאליסטוצקי מחסידות גור קורא לפעול נגד הסיקריקים בכוח

הפגנה של תושבי מאה שערים נגד האלימות במאבק הפנימי בושא בתי ורשה. 26.10.2011. צילום: יוסי זמיר פלאש 90.הפגנה של תושבי מאה שערים נגד האלימות במאבק סביב בתי ורשה.  צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בעקבות האירועים האלימים הקשים שהיו בשבועות האחרונים בשכונת מאה שערים בירושלים, החליט הציבור החרדי להקים גוף חדש, שיילחם בתופעה. בגוף יהיו שותפים נציגים מחסידויות מרכזיות, כמו תולדות אהרון, תולדות אברהם-יצחק וגור. גם נציג של העדה החרדית יהיה חבר בגוף החדש.

עסקן בכיר המעורב בהקמת הגוף אומר ל"כיכר השבת": "נמאס לנו שמשחירים את כל תושבי מאה שערים בגלל קבוצה קטנה, שאין בה יותר מעשרים משוגעים". חלק מתושבי מאה שערים מאמינים כי הגוף החדש יוכל להשליט סדר בשכונה, בין היתר באמצעות שיתוף פעולה עם המשטרה. אחרים טוענים, "אם המשטרה לא מצליחה להילחם נגדם – ודאי שגוף כזה או אחר לא יצליח להילחם בהם. הפתרון הוא להכניס אותם לכלא עד שיירגעו".

נמאס לנו שמשחירים את כל תושבי מאה שערים בגלל קבוצה קטנה, שאין בה יותר מעשרים משוגעים

 בשיחה ששודרה בתחנת הרדיו "קול ברמה", קראה הרב צבי ביאליסטוצקי מחסידות גור לפעול בכוח נגד הסיקריקים. "40 שנה, 50 שנה, אפילו 60 שנה, האנשים האלה משתמשים באלימות נגד כל מי שעומד בדרכם", אמר ביאליסטוצקי. "האדמו"ר מוויז'ניץ, בחתונה של הנכד שלו, לעיני אלפים, תקפו אותו, נתנו לו מכות... מי לא קיבל מהם מכות?"

הוא הוסיף: "האדמו"ר מבעלז פרש מהעדה החרדית, גם לו הרביצו... על הרב אלישיב הם לא זרקו אבנים. במי הם לא פגעו? צריך לפעול בכוח. אני לא יודע היכן החוק נכנס. המשטרה מראה כאן אזלת יד".

לידיעה ב"כיכר השבת"

להאזנה לשיחה עם הרב ביאליסטוצקיאיך תוכל לפעול?