את מי מייצג ברקת

הדחת עזריה - ברקת יורק בפניהם של בוחריו

מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב, מגנה את החלטתו של ראש עיריית ירושלים להוציא את סיעת "ירושלמים" מהקואליציה

חברת מועצת עיריית ירושלים, רחל עזריה, מדליקה נרות באירוע מחאה נגד התחרדות הכותל. חנוכה תש''עחברת מועצת עיריית ירושלים, רחל עזריה, מדליקה נרות באירוע מחאה נגד התחרדות הכותל. חנוכה תש''ע

עמותת חדו"ש מגנה בחריפות את החלטתו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, להוציא מהקואליציה את סיעת "ירושלמים" ואת נציגתה, רחל עזריה. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "עזריה היתה בשנים האחרונות בין הדמויות הבולטות שפעלו למען ירושלים חופשית וליברלית ולמען שילוב בין ערכי היהדות לדמוקרטיה. כנציגת ציבור אורתודוקסית היא מופת של דו-קיום וסובלנות בין דתיים לחילונים. במקום שראש העיר יהיה זה שמוביל את המאבק למניעת הפרדה בין המינים בירושלים, כמתחייב על פי החוק, הוא בחר להדיח את עזריה על שפעלה לעשות זאת. החלטתו מקוממת, וכמוה כיריקה בפרצופו של רוב ציבור בוחריו ובשלטון החוק. היא מעוררת סימן שאלה אם לא שכח שהוא נבחר לראשות העיר שלא כנציג הסיעות החרדיות".

ברקת החליט להדיח את עזריה מהקואליציה, בעקבות עתירה שהגישה לבג"ץ נגד ההפרדה בין גברים לנשים בשכונת מאה שערים. במוצאי חג סוכות סיירה עזריה במאה שערים ונתקלה שם במחיצה המפרידה בין גברים ונשים. הצבת מחיצות ההפרדה נוגדת את פסיקת בג"ץ מהשנה שעברה, שלפיה הפרדה כזאת אינה חוקית. עזריה דרשה מבג"ץ להורות לרשויות לאכוף

ההחלטה מעוררת סימן שאלה, אם ברקת לא שכח שהוא נבחר לראשות העיר שלא כנציג הסיעות החרדיות

מיידית את פסיקתו מאשתקד.

במוצאי שבת האחרון, כאשר פעילים בתנועת "ישראל חופשית" באו למאה שערים כדי למחות על ההפרדה, הם הותקפו באבנים על ידי חרדים. החרדים תקפו גם שוטרים שבאו לפנות את המתפרעים ויידו עליהם אבנים. כמה שוטרים נפצעו קל.

בעקבות ההחלטה על הדחת עזריה יזמו ארגונים שונים עצומה, הקוראת לברקת להחזיר אותה לתפקידה. "ההפרדה בשכונת מאה שערים איננה עניין פנימי של הקהילה החרדית. מדובר בקבוצת מיעוט שולית וקיצונית שכופה את תכתיביה הלא חוקיים על עשרות אלפי נשים חרדיות שאין להן פתחון פה והגנה, והן סובלות שוב ושוב מהתקפות אלימות ברחובות ירושלים", כותבים מחברי העצומה ומציינים כי התופעה מחריפה בתקופתו של ברקת כראש העיר.

"עזריה הינה חברת מועצת העיר הפעילה ביותר בעיריית ירושלים. היא נאבקת במסירות למען ירושלים מזמינה ומאפשרת לכל אזרחי מדינת ישראל ולמען המשפחות הצעירות המתגוררות בה. שלילת סמכויותיה היא צעד מקומם, הפוגע בציבור שבחר בך לראשות העיר, אנו רואים בכך כניעה לתכתיבים של הקיצוניים שבחרדים", נכתב עוד בעצומה לראש העירייה.

לידיעה על תקיפת המפגינים במאה שערים

 לעצומה נגד פיטוריה של עזריהאיך תוכל לפעול?