יצא המרצע מהשק

הסיבה להתנגדות החרדית להמלצות טרכטנברג

מנכ"ל חדו"ש: את המפלגות החרדיות לא מעסיקים דיור ציבורי וצדק חברתי, אלא אינטרסים סקטוריאליים

ראש הממשלה בנימין  נתניהו ויו''ר ש''ס, אלי ישי במליאת הכנסת 03.03.10. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו''ר ש''ס, אלי ישי, בכנסת. ישי ימשיך להתנגד להמלצות טרכטנברג. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הכתב הפוליטי החרדי אבי בלום מדווח, כי המפלגות החרדיות מתנגדות לדו"ח טרכטנברג בגלל ההמלצות הכלולות בו לחייב את כל התלמידים בישראל בלימודי ליבה ולקצץ בתקציבי הישיבות. טיעונים אחרים שנשמעו בימים האחרונים נועדו רק לטשטוש עקבות. שר הפנים, אלי ישי, אמר לראש הממשלה, בנימין נתניהו: "לא נתמוך בדו"ח שמבקש לעשות לנו את מה שאפילו טומי לפיד לא חלם".

בתגובה לדברים אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "דברי השר ישי מוכיחים את מה שניסו לאחרונה המפלגות החרדיות להסתיר: לא דיור ציבורי ולא צדק חברתי מעסיקים אותן, אלא אינטרסים סקטוריאליים שלבסוף יפגעו בבוחריהם.

ישי: לא נתמוך בדו"ח שמבקש לעשות לנו את מה שאפילו טומי לפיד לא חלם

ועדת טרכטנברג הבינה את מה שמנסים לטשטש חברי הכנסת מש"ס ומיהדות התורה – ללא תעסוקת חרדים ושוויון בנטל לא יהיה צדק חברתי", אמר רגב.

בכתבה שפרסם באתר "כיכר השבת" כתב בלום, כי ישי אמר את הדברים לנתניהו בישיבת הממשלה שדנה בדו"ח טרכטנברג. הדו"ח לא אושר בממשלה, בין השאר בגלל התנגדות ש"ס ויהדות התורה. לפי בלום, ישי המשיך להתנגד לאישור המלצות ועדת טרכטנברג גם לאחר שראש הממשלה אמר כי יתמוך בחוק הדיור הציבורי. המסר – ש"ס דואגת בראש ובראשונה לאינטרסים של הציבור החרדי.

לכתבה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?