בלילות החורף

שעון חורף באמצע הקיץ

שר הפנים, אלי ישי, שוב הוכיח מי שולט באורחות חיינו כשהחליט לעבור לשעון חורף עכשיו, כותב מיקי גיצין ב-ynet

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף  14.12.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

ישראל שטופת השמש היא בין המובילות ברשימה המפוקפקת של המדינות בעלות שעון הקיץ הקצר בעולם, כותב מיקי גיצין במאמר המתפרסם ב-ynet. הוא מוסיף: "חודש שלם לפני רוב מדינות המפותחות אנחנו יושבים בעלטה, צורכים יותר חשמל, מבזבזים אנרגיה, שורפים מיליוני שקלים, מבלים פחות זמן איכות עם ילדינו ונוהגים בחשכה".

שר הפנים, יו"ר ש"ס אלי ישי, שוב הוכיח כי הוא שולט לא רק באורחות חיינו ובהגדרת זהותנו, אלא גם בכמות שעות האור שמהן אנו נהנים, מוסיף גיצין. למרות התנגדות ציבורית נרחבת לקיצור שעון הקיץ, שקיבלה ביטוי בחתימה של מאות אלפים על עצומה הקוראת לכך, ישי הוכיח מיהו בעל הבית האמיתי במדינה.

גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית, הפועלת לקידום הפרדת הדת מן המדינה, חופש ופלורליזם, מזכיר כי ישי אמנם הודיע

חודש לפני רוב מדינות המפותחות אנחנו יושבים בעלטה, צורכים יותר חשמל, מבלים פחות זמן איכות עם ילדינו ונוהגים בחשכה

על הקמת ועדה שתפעל להארכת שעון הקיץ, אך בפועל הוחלט להאריך אותו בימים ספורים.

"עם ישראל התעורר בקיץ הזה. הוא דרש את כוחו חזרה, הוא קרא לשינוי בסדרי העדיפויות הלאומי וייצוג הולם בכנסת ישראל", כותב גיצין. "המעבר לשעון חורף באמצע תקופת הקיץ מוכיח כי המסר לא חדר את חומות קרית הממשלה וכי נציגינו בירושלים מצאו לעצמם שיטה: נקים 'ועדה מקצועית' שתציע שינויים קוסמטיים ובינתיים הישראלים יתעייפו. ביוני השנה זה עוד עבד להם. אני מקווה שעכשיו המצב שונה: בואו נזכיר לממשלה כי שעון חורף באמצע הקיץ זה לא חברתי, לא סביבתי ומאוד בזבזני".

למאמר המלאאיך תוכל לפעול?