ח"כ דנון מזהיר:

"התחרדות בית שמש – בעיה לאומית"

בישיבה של ועדת הקליטה בבית שמש אמר היו"ר דנון כי הטרוגניות חרדית בעיר תביא להידרדרותה

תנועת נשים הדוגלת בכיסוי הפנים וכן בעטיפת הגוף בכמה שכבות של בגדים מסיבות צניעות הולכת וגדלה בבית שמש. רבים בציבור החרדי מתנגדים לתנועה זו. 01.02.2008. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90.   נשים עטופות בשכבות ביגוד רבות מכף רגל ועד ראש בבית שמש (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זמיר, פלאש 90.

עיריית בית שמש מפנה את כל משאביה למתן פתרונות דיור לאוכלוסייה החרדית בעיר ואינה משקיעה בבנייה לחילונים או לדתיים-לאומיים. האתר סרוגים מדווח כי נתונים אלה התבררו בישיבה מיוחדת שקיימה ועדת הקליטה והעלייה של הכנסת בבית שמש. יו"ר הוועדה, ח"כ דני דנון מהליכוד, קרא לראש העירייה, משה אבוטבול מש"ס, "לא ליצור הטרוגניות חרדית בעיר".

לדבריו, בנייה לחרדים בלבד מונעת קליטת עלייה בבית שמש. "אם לא יהיו עולים העיר תידרדר מטה מטה", אמר דנון. הוא ציין שזה שנתיים וחצי הבנייה בשכונות החילוניות והדתיות-הלאומיות בבית שמש כמעט והופסקה. לדבריו, בבית שמש יש אפשרויות לבניית עשרות אלפי יחידות דיור, אך אלה משווקות ישירות לחרדים. "בנייה לחרדים היא מבורכת, אבל לא במקום בנייה לחילוניים או לדתיים לאומיים", אמר.

בדיון השתתפו גם חברי הכנסת דניאל בן סימון מהעבודה ואברהם מיכאלי מש"ס וכמה מתושבי בית שמש. בתום הדיון

בנייה לחרדים היא מבורכת, אבל לא במקום בנייה לחילוניים או לדתיים לאומיים

החליטה הוועדה כי יש לתת עדיפות לשיווק דירות ליוצאי צבא ועולים חדשים בעיר.

באוגוסט, בעקבות גל המחאה החברתית, שהתמקד בקשיים בתחום הדיור, קיים סניף הליכוד בבית שמש – בשיתוף עם דנון – כינוס תחת הכותרת "לא מוותרים על בית שמש". בכנס מחו חברי הליכוד בבית שמש על הדרתן של אוכלוסיות שלמות מפתרונות הדיור בעיר.

דנון אמר: "בימים שבהם מעמד שלם קורס תחת מצוקת הדיור, אין לנו פריבילגיה למנוע בניית עשרות אלפי יחידות דיור לאוכלוסייה החילונית והדתית בעיר. עלינו למנוע מצב שבו קנוניות פוליטיות מנציחות אפליה בתחום הדיור בבית שמש".

לידיעה באתר סרוגים

לידיעה באתר לדעת

לאתר של ח"כ דנוןאיך תוכל לפעול?