מחירי מציאה

מחפשים דיור בר השגה? יש בביתר עילית

בעיר החרדית נמכרות דירת שלושה חדרים בפחות מחצי מיליון שקל

ילד חרדי רץ בביתר עילית 09.04.2010. צילום: נתי שוחט,  פלאש90ילד חרדי בביתר עילית. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חברת אשדר תקנה ממשרד השיכון מגרש לבניית 128 דירות בעיר החרדית ביתר עילית. הדירות יימכרו לזכאים ב-440 אלף שקל לדירה של 80 מ"ר. לפי News1, אשדר התחייבה למכור את הדירות במחיר של 5,500 שקל למ"ר, בתנאי "מחיר למשתכן". בעיר ייבנו גם דירות גדולות יותר, במחיר דומה למ"ר.

עם פרסום תוצאות המכרז של משרד השיכון, שמיועד לבניית 294 יחידות דיור בעיר, אמר ראש עיריית ביתר עילית, הרב מאיר רובינשטיין, כי ביתר עילית היא הפתרון הזמין והזול ביותר לזוגות צעירים מהמגזר החרדי.

רובינשטיין, נכתב באתר "לדעת", קרא לנציגות החרדית בכנסת ובממשלה לתבוע מראש הממשלה ומשר הביטחון להפשיר עוד

ראש עיריית ביתר עילית, הרב מאיר רובינשטיין: ביתר עילית היא הפתרון הזמין והזול ביותר לזוגות צעירים מהמגזר החרדי

אלפי יחידות דיור הזמינות לבנייה מיידית. "בביתר עילית יש פוטנציאל של אלפי יחידות דיור, שלא מנוצל אך ורק מטעמים פוליטיים", אמר רובינשטיין. "כל האישורים הסטטוטוריים קיימים, כל התשתיות מוכנות... שיווק של אלפי יחידות דיור אלה זמין מיידית... במשרד השיכון ממתינים רק לחתימה אחת, של שר הביטחון, שתשחרר את שיווקן".

רובינשטיין הוסיף: "הממשלה מחפשת דרכים להקל על זוגות צעירים והוגה חוקים ורעיונות והנה כאן, על המדף, מונחות אלפי יחידות דיור מוכנות ומזומנות... שוו בנפשכם כמה נפשות אנו מצילים באכלוס אלפי יח"ד אלו. כמה דירות יתפנו מהערים הגדולות. כמה פתרונות דיור ייווצרו למשפחות הנאנקות".

 לידיעה ב"לדעת"

 לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?