די לסחטנות

קדימה – אין לתקצב מגזרים שאינם תורמים לחברה

בדיון מיוחד בפגרת בכנסת הציג ח"כ שלמה מולה מקדימה מדיניות נחושה של מפלגתו לקידום השוויון בנטל

ח''כ שלמה מולה מקדימה בחזית הכנסת. צילום: נתי שוחט, פלאש 90ח''כ שלמה מולה מקדימה בחזית הכנסת. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

"אנחנו מציעים יצירת שוויון בנטל הביטחוני והחברתי. שכולם יתגייסו לצבא וכולם יילכו לעבוד. אין לשבת בישיבות ולבוא ולהגיד: אנחנו נקבל קצבאות בעקיפין, במישרין, דרך משרד החינוך, דרך משרד הדתות, דרך משרד האוצר, דרך הביטוח הלאומי. זה לא יעבוד", אמר חבר הכנסת שלמה מולה מקדימה, בדיון מיוחד שהתקיים בכנסת בפגרת הקיץ.

מולה הוסיף: "המחאה הציבורית בדיוק באה ומצביעה לנו – הנטל צריך להיות שוויוני גם במסים, גם בנושאים ביטחוניים". הוא קרא לשים קץ לסחטנות של מפלגות סקטוריאליות.

מולה התייחס בעיקר לחינוך הציבורי. לדבריו, כיום מקבלים חינוך איכותי רק ילדיהם שהוריהם יכולים לממן לימודים כאלה. קדימה מציעה לממשלה, אמר, להפסיק לשלם כספים מיותרים

מולה: המחאה הציבורית בדיוק באה ומצביעה לנו – הנטל צריך להיות שוויוני גם במסים, גם בנושאים ביטחוניים

לשותפים קואליציוניים, ש"כמעט לא תורמים לחברה הישראלית", ובמקום זה להסיט את התקציב לחינוך איכותי יותר.

מולה פנה לנציגי ש"ס ואמר: "אתם שכחתם מזמן לייצג את האוכלוסיות החלשות. כל מה שמעניין אתכם – לקחת עוד כסף לקבוצה מסוימת. אתם לא מייצגים את הפריפריה. אתם לא מייצגים את האוכלוסיות החלשות".

סגן שר האוצר, יצחק כהן מש"ס, אמר כי מולה נאם "נאום הסתה" וקרא לו "מסית ומדיח". ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר: "לא ניתן ולא נרשה שאנשים יסיתו נגד הציבור החרדי והדתי ובסוף ישרפו בתי כנסת, וכלי התקשורת ישתקו על זה".

 איך תוכל לפעול?