אפליה כפולה

בחזרה לעבר

סמנכ"ל חדו"ש על החלטת הממשלה להעביר 160 מיליון שקל לתשלום הבטחת הכנסה לאברכים: סכום עתק מושקע כדי להשאיר את הגברים החרדים בישיבה

בעקבות החלטת הממשלה, שאישרה העברה של 160 מיליון שקל לצורך תשלום קצבת הבטחת הכנסה לחרדים – למרות פסיקת בג"ץ שפסל את הקצבה – אמר סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן: "פעמיים פסל בג"ץ את קצבת הבטחת הכנסה לאברכים, פעמיים נקבע כי יש פה אפליה קשה בשני היבטים. א', האברכים במשך שלושים-ארבעים שנה הם ציבור התלמידים היחיד שמקבל הבטחת הכנסה; וב', האברכים הם הציבור היחיד שמקבל הבטחת הכנסה למרות שהוא לא ממצה את כושר ההשתכרות. כלומר, הוא בחר לא לעבוד ולמרות זאת הוא קיבל הבטחת הכנסה".

אילן ציין כי כדי להבטיח את תשלום הקצבה הגיש יו"ר ועדת הכספים, משה גפני מיהדות התורה, הצעת חוק פרטית עם כמה מחבריו. "על פי הצעת החוק הזאת, הם לא יקבלו 1,000 אלא 2,500 עד 3,000 שקל, ולא אברכים עם שלושה ילדים אלא אברכים עם ילד אחד".

מגישת התוכנית "סוגרים חשבון", סיון קלינגבייל, אמרה כי הקצבה מחזירה את הסטטוס קוו ששרר לפני שנים אחדות. אילן השיב: "המדינה משקיעה מאות מיליוני שקלים מדי שנה בהוצאת גברים חרדים לעבודה. אריה דרעי אמר בשבוע שעבר – התבטאות כלכלית נורא חשובה – שהמשימה מספר אחת של ישראל היא להוציא גברים חרדים לעבודה. וכאן אנחנו הולכים להשקיע סכום עתק בלהשאיר אותם בישיבה".

 

embed icon


איך תוכל לפעול?