מחמירים יותר מהרבנות

בלי אירועים בשבת במלונות

למרות שינוי בנוהלי הרבנות, המתירים לצלם ולהשמיע מוסיקה בשבת, בתי מלון נמנעים מקיום אירועים בשבת מחשש שתיפגע הכשרות שלהם

בתחילת 2015, בעקבות דרישה של חדו"ש, שינתה הרבנות הראשית את הנהלים וביטלה את האיסור על צילום, הקרנת סרטים והשמעת מוסיקה בשבת בבתי מלון.

למרות השינוי, בתי מלון נמנעים מקיום אירועים בשבת בגלל החשש מפגיעה בתעודת הכשרות שלהם. כך עולה מבדיקה של חדשות 2, שכתביה פנו לכמה בתי מלון בערים שונות כדי לברר אם אפשר לקיים בהם אירוע בשבת.

כשכתב הערוץ ביקש לבדוק אם אפשר לקיים אירוע במלון דניאל בהרצליה ביום שישי בערב הוסבר לו: "שישי בערב, היות שאנחנו בית מלון, אז לא ניתן להפעיל פה מוצרי חשמל. זה מלון ששומר כשרות ותחת רבנות, ולא ניתן לשים פה לא מוזיקה, לא מקרן, לא מיקרופון".

במלון ממילא בירושלים אמרו: "המלון שומר שבת. בכל בית מלון שהוא כשר יש משגיח כשרות, שיגיד לך שאסור לעשות את הדברים האלה מכל מיני סיבות, שאת רובן אני אפילו לא מכיר".

התשובה במלון קראון פלאזה בתל אביב היתה: "יש קשר לכשרות. זה ציוד חשמלי שמשתמשים. חילול שבת מביא לביטול תעודת הכשרות, אז זה כאילו קשור".

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב, אמר: "הם חוששים מאיומי הרבנות הראשית, ומעדיפים לפגוע בחופש הדת, לפגוע בהנחיות הרשמיות שהתקבלו בדרישה שלנו – ובלבד שלא להרגיז את הרבנות. וברור ששמירת השבת של אורחים אחרים יכולה להיות מכובדת ולהישמר".

מהרבנות הראשית נמסר בתגובה: "החלטת מועצת הרבנות הראשית הופצה כנדרש, והעדכונים שעליהם הוחלט הוכנסו לקובץ נוהלי הכשרות של הרבנות הראשית לישראל. בסמכות בעל העסק להחליט אם תושמע מוזיקה במלון בשבת".

embed icon


איך תוכל לפעול?