גאוות הצניעות

האדמו"ר מבעלז: נשים שמתלבשות בפריצות - כמו בהמות

בכינוס של נשות החסידות אמר האדמו"ר גם, שנשים צריכות לדבר ברחוב בלחש

האדמו''ר מבעלז, יששכר דב רוקח. צילום: טישיו, ויקיפדיההאדמו''ר מבעלז, יששכר דב רוקח. צילום: טישיו, ויקיפדיה

"הנשים שמסתובבות ברחובות ומתלבשות בפריצות, צריך להסתכל עליהן כמו שמסתכלים על החיות והבהמות שהולכות בלי בגדים", אמר אתמול האדמו"ר מבעלז. "אלו שהולכות בדרכי הצניעות צריכות לזקוף ולהרים את ראשן בגאווה דקדושה. על ידי זה מקדשים שם שמים".

האדמו"ר יששכר דב רוקח, שדיבר בכינוס של נשות החסידות נגד פגעי הטכנולוגיה, אמר גם: "מפעם לפעם יוצא שנשים הולכות ברחוב ומדברות עם חברות או קרובות. צריך שידברו בלחש ולא בקול רעש גדול". הוא התייחס גם להאזנה למוזיקה ואמר כי יש להקשיב לניגונים "על טהרת הקודש... ניגונים משפיעים על הנפש... כששומעים שירים מפרוסטע זמרים (מגושמים) שהם לא לרוחנו זה משפיע על הגוף ועל הנפש, כמובן זה מזיק גם ליראת שמים".

האדמו"ר אמר כי ראוי שנשים לא יילכו 'למקומות של החילונים'

האדמו"ר מבעלז הוסיף כי נשים צריכות לעבוד במקומות שהם "תכלית ההידור והכשרות" ולא לעבוד או ללמוד במקומות מעורבים של גברים ונשים ח"ו, ואפילו עם אלו ההולכים עם כיפות קטנות. כן אסור להשתתף באסיפות שמתאספים גברים ונשים ביחד ולא בנפרד".

הרבי מבעלז, לפי "כיכר השבת", הסביר כי ראוי שנשים "לא יילכו ח"ו למקומות של החילונים שיש שמה תערובת, ושומעים שם דברי כפירה ורחוק מכל דבר שבקדושה. כמו שבן אדם הולך לבית שיש שמה חולה עם מחלה מידבקת וזה יכול לעבור אליך שתקבל את המחלה, כך אם נמצאים בבית אחד עם יהודים שאינם ערליך, זה מזיק".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?