ידבק בך סמך-מם!

בניגוד לנהלים: בלנית סירבה לאפשר לרווקה לטבול

הבלנית הזהירה שידבקו באשה רוחות רעות והבהירה אינה מאפשרת לנשים לא נשואות לטבול במקווה

מקווה טהרה לנשים בירושלים. צילום: zeevveez, flickrמקווה טהרה לנשים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: zeevveez, flickr

בלנית במקווה בשכונת נחלאות בירושלים סירבה לאפשר לאשה דתייה רווקה לטבול לקראת עלייה להר הבית. הבלנית איימה כי בצעירה ידבקו רוחות רעות מכיוון שאינה נשואה. הבלנית פעלה בניגוד לנהלי המשרד לשירותי דת אשר אוסרים מכל וכל כניסה לפרטיה האישיים של טובלת.

"במסגרת קורס של מכון 'יד בן צבי' הייתי צפויה לעלות להר הבית, ובתור צעירה דתייה, בוגרת אולפנה, חשוב היה לי לעלות כהלכה, ולכן אחרי שהכנתי את עצמי כהלכה יצאתי למקווה", כתבה לילך ששון באתר של פעילי הר הבית.

לדברי ששון, הבלנית שאלה אם היא נשואה. היא השיבה כי אינה נשואה, אך היא עולה להר הבית. הבלנית הטיחה בה בהבעה מזועזעת: "'גרושות אלמנות ורווקות לא טובלות כאן! זה אסור! אני לא יכולה לתת לך לטבול! אם תטבלי ידבק בך

הזוי לחלוטין בעיני שבחורה רוצה לעלות בטהרה למקום הקדוש לעם היהודי, וצריכה לפעול במחתרת, להתחפש ולשקר אם היא רווקה

סמך-מם, וכל מיני רוחות רעות! אני מכירה רווקה שעוברת עכשיו טיפולים בגלל זה! הרב ממש אוסר!"

אחרי שביקשה לאפשר לה לטבול בכל זאת ואף התייעצה עם רבנית, הבינה ששון כי לא תוכל לטבול במקווה. בסופו של דבר היא טבלה במעיין בירושלים, בקור עז.

לפי nrg, היא כתבה כי נפגעה מאוד מיחסה של הבלנית. "הזוי לחלוטין בעיני שבחורה רוצה לעלות בטהרה למקום הקדוש לעם היהודי, וצריכה לפעול במחתרת, להתחפש ולשקר אם היא רווקה, ולא לטבול כמו בת אדם בתנאים נורמליים", כתבה.

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "על פי חוזר המנכ״ל שיצא לפני למעלה משנה הובהר כי אין לשאול לגבי מצבה האישי של הטובלת. ככל שישנה תלונה נקודתית נשמח לקבל את הפרטים ולבדוק את התלונה".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?