תורה לגברים בלבד

תביעה נגד הרב רבינוביץ' על "אפליית נשים בכותל"

מרכז צדק לנשים דורש בעתירה לבג"ץ לבטל את הנוהל האוסר על הכנסת ספרי תורה לרחבת הכותל. הארגון תובע מרב הכותל 150 אלף שקל, מפני שהוא מונע מנשים לקרוא בתורה

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ'. צילום: Shmuelxq, wikipediaרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ'. צילום: Shmuelxq, wikipedia

ארגון מרכז צדק לנשים עתר לאחרונה לבג"ץ, בבקשה לבטל את הנוהל האוסר על הכנסת ספרי תורה לרחבת הכותל המערבי. חברות הארגון טוענות כי נוהל זה, שנקבע בשנת 2010 על ידי רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ', מונע מהן לקרוא בתורה בכותל המערבי. הן מזכירות כי שופט בית המשפט המחוזי, משה סובול, קבע כי מותר לנשים לקרוא בתורה בכותל.

לטענתן, בעתירה נטען כי הרב רבינוביץ' פוגע בזכויותיהן בעקביות ומפר את צו בית המשפט, מכיוון שהוא מקצה את ספרי תורה הנמצאים בכותל לגברים בלבד. העותרות מציינות כי בהוראת רב הכותל, סדרני הקרן למורשת הכותל המערבי מונעים מנשים לקרוא בתורה ומבקשים מהמשטרה לחקור אותן.

"כיכר השבת" מדווח כי מרכז צדק לנשים גם הגיש תביעה בסך 150 אלף שקל נגד הרב רבינוביץ',  הקרן למורשת הכותל

בהוראת רב הכותל, סדרני הקרן למורשת הכותל המערבי מונעים מנשים לקרוא בתורה

המערבי ומנכ"ל משרד ראש הממשלה בגלל אפליית נשים בכותל המערבי.

בעקבות הגשת התביעה נפגשו יו"ר ש"ס, אריה דרעי, יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הם הבהירו לו כי אם תימשך המגמה של מה שכינו "הפיכת הכותל המערבי למקום רפורמי", יהיו לכך השלכות חמורות.

הם ביקשו מנתניהו להעניק סמכויות לשר הדתות, דוד אזולאי, ולשרת המשפטים, איילת שקד, לחתום על תקנות שימנעו את המשך הפגיעה בסטטוס קוו בכותל באמצעות בתי משפט. נתניהו ביקש ארכה של כמה ימים, שבהם ינסה מזכיר הממשלה, אביחי מנדלבליט, לגבש פשרה בכל הנוגע לכותל המערבי.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?