ללא הבדל מוצא ועדה

הנחיות המחוז החרדי: בלי כסף ובלי אפליית ספרדיות

לקראת הרישום לגני הילדים ובתי הספר פרסם משרד החינוך הנחיות האוסרות אפליה מכל סוג. מוסדות חרדיים ממשיכים להחרים את המחוז החרדי במשרד

ילדים בתלמוד תורה בביתר עילית בתחילת שנת הלימודים תשעג 19.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgילדים בתלמוד תורה בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום נתי שוחט, פלאש 90

"אין להתנות את דבר רישום תלמיד או את דבר קבלתו למוסד חינוך קדם יסודי, בכל תשלום שהוא במוסד חינוך יסודי". כך קובעת אחת ההנחיות שפרסם המחוז החרדי במשרד החינוך לקראת רישום ילדים לגני ילדים ולבתי ספר יסודיים.

ההנחיות גם נועדו למנוע אפליה של תלמידים. "אין להתנות את קבלת התלמיד בדרישה לסמכות רוחנית מסוימת בביתו, כך לא עדה או מוצא, שפה או נוסח התפילה", נכתב בחוזר שהפיצו ראשי המחוז. "המוסד החינוכי ישאיר בכל שנת לימודים מקומות פנויים אשר ישוריינו לטובת תלמידים נדחים אשר בעניינם מצאה ועדת הערר כי נפל פגם בהליך הקבלה".

לפי ידיעה ב"חרדים 10", אם מוסד חינוכי יפר את ההנחיות יוטלו עליו סנקציות.

אין להתנות את קבלת התלמיד בדרישה לסמכות רוחנית מסוימת בביתו, כך לא עדה או מוצא, שפה או נוסח התפילה

בשבוע שעבר בחרה ועדת המכרזים של משרד החינוך את איציק זהבי למנהל המחוז החרדי, במקום מאיר שמעוני. אף שאישי ציבור חרדים ממשיכים במאמצים להתקרב למחוז החרדי במשרד החינוך, החרמת המשרד נמשכת. כך עולה ממכתב שוועדת הרבנים לענייני חינוך שלחה הבוקר אל מנהלי הגנים החרדיים.

"הובא לידעתנו שהוזמנתם על ידי מפקחת המחוז החרדי לכנס גננות בנושא היערכות לשעת חירום...", כותבים ראשי הוועדה במכתב המצוטט ב"כיכר השבת". "היננו לחזור ולהודיעכם על החלטות וועדת החינוך שעל ידי מועצות גדולי התורה, שלעת עתה אין להשתתף בכינוסים והשתלמויות שנערכים על ידי מפקחי המחוז החרדי במשרד החינוך, עד לקבלת הודעה אחרת בעניין".

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?