"נחרים את הסוררות"

ועד חרדי יוצא למלחמה בנשות הטליבאן

מודעות בשכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש קוראות להיאבק בנשים הנוקטות הלכות צנעה מחמירות

תנועת נשים הדוגלת בכיסוי הפנים וכן בעטיפת הגוף בכמה שכבות של בגדים מסיבות צניעות הולכת וגדלה בבית שמש. רבים בציבור החרדי מתנגדים לתנועה זו. 01.02.2008. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90.    נשים המחמירות בכיסוי הגוף והפנים בבית שמש. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בשכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש הוקם לאחרונה ועד מיוחד, שייאבק בתופעה המכונה "נשות הטליבאן" – נשים הנוקטות חומרה יתרה בהלכות צניעות ומקפידות לכסות את פניהן ולעטוף את גופן בשכבות ביגוד רבות מכף רגל ועד ראש. בכירי הוועד מייחסים לנשים אלה חשדות למעשים חמורים, כמו התעללות בילדים לשם חינוך.

אנשי הוועד הפיצו בריכוזים החרדיים בשתי הערים – במרכז ירושלים וברמת בית שמש – מודעות התוקפות בחריפות את הנשים. לפי "כיכר השבת", במודעות נכתב: "הצילו! הצילו! ירושלים ובית שמש זועקות, על כת חדשה של נשים אכזריות המאמללות והורסות שלום בית בבתים רבים... אנשי ירושלים ובית שמש – לא נפקיר את דמם של אחינו. נחרים את הנשים

ירושלים ובית שמש זועקות, על כת חדשה של נשים אכזריות המאמללות והורסות שלום בית בבתים רבים

המנהיגות את הכת הסוררת ונפרסם את שמם וכתובתם".

הוועד קורא לתושבי השכונות לצאת ל"מחאה אדירה על החינוך למרידה במסירת התורה ומעתיקי השמועה, ועל נתינת עצות טמאות פסולות ואסורות, והנהגת קבוצה והכל במסווה של 'קדושה יתרה'". בפנייה לנשות הטליבאן נכתב: "אנא, חזרו לשטוף רצפות ולנקות כלים והשאירו לגדולי התורה והיראה ולרבנים היושבים על מדין להנהיג ולפסוק פסקים".

בתחתית המודעה מפרסם הוועד מספר של "קו חם", שבאמצעותו אפשר למסור מידע על נשים המשתייכות לקבוצות אלה, שיש הטוענים כי הן מתעללות בילדים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?