הרב המסית

מורה בישיבה תיכונית: ראשי הציונות סייעו לנאצים

המורה, הרב ראובן סוקולובר, מלמד בישיבה הממומנת על ידי משרד החינוך. "משרד החינוך הוא לא בעל הבית", הוא טוען

מסדרונות של ישיבה בירושלים, 14.04.2001. צילום: נתי שוחט, פלאש 90ישיבה בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרב ראובן יעקב סוקולובר, מורה בישיבה תיכונית בירושלים הממומנת על ידי משרד החינוך, טען באוזני תלמידיו שראשי הציונות סייעו לגרמניה הנאצית.

בידיעה המתפרסמת באתר נענע10 כותב אסף רוזן, כי בסיור שהיה באתר הנצחה לחללי צה"ל אמר סוקולובר על ראשי התנועה הציונית: "הם הקימו את השואה, הם עזרו לגרמנים עם השואה כי הם רצו להקים פה מדינה, אמרו שייהרגו כמה שיותר יהודים, 'יהיה לנו תירוץ שמגיע לנו מדינה'".

אף על פי שדיבר בסיור באתר המוקדש להנצחת חללי צה"ל שנפלו בעת מילוי תפקידם, הרב הוסיף: "מלחמת השחרור היא לא על פי דעת התורה וזה לא לשמחתנו". דבריו תועדו ושודרו בערוץ 10.

הם עזרו לגרמנים עם השואה כי הם רצו להקים פה מדינה, אמרו שייהרגו כמה שיותר יהודים, 'יהיה לנו תירוץ שמגיע לנו מדינה'

אחד המלווים בטיול התעמת עם הרב. הוא שאל את סוקולובר מי ישמור על החרדים, אם מדינת ישראל תיעלם. הרב השיב: "מי ששמר עלי עד היום". כשהתבקש להתייחס למימון שמקבלת הישיבה ממשרד החינוך השיב הרב: "משרד החינוך הוא לא בעל הבית להגיד לי מה להגיד. אני מלמד את הדור הצעיר שיידעו את האמת". בשנה האחרונה העניק משרד החינוך תקציב של כ-100 אלף שקל לישיבה.

מהישיבה נמסר כי הדברים שנאמרו אינם על דעתה. בכוונת הישיבה לקיים בירור עם סוקולובר, בתיאום עם משרד החינוך.

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?