פפראצי נוסח חב"ד

הרב הורה – צלמת תתעד נשים "לא צנועות"

רב כפר חב"ד מינה צלמת שתעקוב ותתעד נשים ותלמידות שלא מקפידות על תקנון הצניעות. מי שתיתפס, "תזכה" לנזיפה מהרב. מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב: "שוב מוכח שמאחורי התדמית של מתינות שמשווקת חב"ד, מסתתרת קנאות קיצונית"

שוק בכפר חב''ד. צילום: Akiva, flickrשוק בכפר חב''ד. צילום: Akiva, flickr

לקראת פתיחת שנת הלימודים כינס רב כפר חב"ד ומחשובי הרבנים של חב"ד בישראל, הרב מרדכי שמואל אשכנזי, את כל מנהלות בתי הספר לבנות, התיכון ועובדות הגנים והמעונות ביישוב לאסיפה מיוחדת. אשכנזי הביע מורת רוח מכך שנשים בכפר אינן שומרות על תקנון הצניעות של חב"ד.

בסיום הישיבה הודיע כי החל בפתיחת שנת הלימודים תנוע ברחבי הכפר ובסמוך למוסדות החינוך צלמת פפראצי מטעמו, שתתעד נשים ותלמידות שאינן נוהגות בצניעות. הובהר כי מרגע שיקבל הרב אשכנזי לידיו תמונות מרשיעות, הוא יזמן אליו את האישה או את הוריה של התלמידה שנתפסה בעדשת המצלמה, לשיחת נזיפה.

בין השאר הלין הרב על כך שנשים שהביאו את ילדיהן בבוקר למוסדות החינוך לא חבשו פיאה או נעו בשרוולים שאינם ארוכים

רגב: נראה כאילו חב"ד לומדת מן האח הגדול של אורוול שיעורים בעריצות והשלטת פחד בקרב חסידיה

דיים. הדברים אף פורסמו באתר חב"ד.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "שוב מתברר שמאחורי התדמית של מתינות שמשווקת חב"ד מסתתרת קנאות קיצונית. דווקא בכפר חב"ד נקבע תקדים חמור, שבו רב היישוב הוא שמפעיל 'משמרות צניעות', ומתברר השילוב המאיים של קנאות עם טכנולוגיה מודרנית של מצלמות".

לדברי רגב, "נראה כאילו חב"ד לומדת מן האח הגדול של אורוול שיעורים בעריצות והשלטת פחד בקרב חסידיה. השאלה היא אם בעקבות הערות הנזיפה יבואו גם עונשי גוף. אפשר לקוות רק שככל שתגבר העריצות, יגברו הסיכויים להתקוממות המוני המדוכאות. אחיותינו החרדיות, הפייסבוק מחכה לכן".

ראו ידיעה באתר גלי צה"לאיך תוכל לפעול?