יו"ר אסם דן פרופר תוקף

"אלה שאינם משרתים הביאו ל'התפרצות החברתית'"

עסקנים חרדים קוראים להטיל חרם צרכנים על אסם, בעקבות דברים שאמר דן פרופר בראיון למגזין "פורבס ישראל"

יו''ר אסם, דן פרופר, עם שגריר ארה''ב לשעבר ג'יימס קנינגהם, במפעל אסם בשדרות. צילום: U.S. Embassy, Tel Aviv, flickrיו''ר אסם, דן פרופר, עם שגריר ארה''ב לשעבר ג'יימס קנינגהם, במפעל אסם בשדרות. צילום: U.S. Embassy, Tel Aviv, flickr

יו"ר אסם, דן פרופר, יצא נגד הציבור החרדי בראיון למגזין "פורבס ישראל". "רובם אינם משרתים בצה"ל וחלקם אינם עובדים והם זכאי לסבסוד ממשלתי של הדיור", אמר פרופר. בראיון, נכתב ב-nrg, טען פרופר כי גל המחאה הנוכחי עלה בגלל השחיקה ברמת החיים של מעמד הביניים.

פרופר, מבכירי התעשיינים במשק, אמר: "צעירי מעמד הביניים מסתכלים סביבם ומוצאים ששכרם נשחק בשנים האחרונות, בעוד השכר נטו של העשירון העליון עלה. אותם צעירים מוחים גם על שלעומת סקטורים אחרים הם הנושאים גם בנטל העבודה, גם בנטל המילואים וגם בנטל המס. הם אינם שייכים לסקטור שחלקו אינו עובד, רובו אינו משרת בצה"ל וחלקו זכאי לסבסוד ממשלתי של הדיור. זהו מצב מתסכל המביא להתפרצות חברתית. זהו קיטוב בלתי נסבל, העלול להביא ליצירת חבית חומר נפץ".

פרופר: הצעירים שמוחים אינם שייכים לסקטור שחלקו אינו עובד, רובו אינו משרת בצה"ל וחלקו זכאי לסבסוד של הדיור

פרופר אמר גם, כי מחירי המזון לא יוזלו בקרוב. "להיפך, הם ימשיכו לעלות בגלל התייקרות חומרי הגלם בעולם וגם בגלל חוסר יעילות בחברות החשמל והמים, שהן תשומות מרכזיות בתעשיית המזון. מחירי מוצרי המזון היו יכולים להיות זולים יותר אם היו פחות מתווכים בין החקלאי ליצרן".

באתר "בחדרי חרדים" נכתב, כי בעקבות הראיון קוראים עסקנים חרדים להטיל חרם צרכנים על אסם. "לא ייתכן שאדם העומד בראש חברת אסם יגיד ככל העולה על רוחו על הציבור החרדי, שממנו הוא מרוויח מיליוני דולרים בשנה", אמרו אותם עסקנים.

לידיעה ב-nrg

 לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?