הפרדה בסופרבוס

כרוז בבית שמש קורא לנשים לעלות לאוטובוס מאחור

המרכז לפלורליזם יהודי פנה לחברת סופרבוס והזכיר כי הפרדה באוטובוסים מנוגדת לפסיקת בג"ץ. החברה התנצלה

הפגנה חילונית ברחוב שטראוס ליד מאה שערים נגד קווי ההפרדה 20.09.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה חילונית נגד קווי ההפרדה, סמוך למאה שערים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

חברת סופרבוס פרסמה כרוז הקורא לנשים חרדיות בבית שמש לשלם לנהג, ואז לרדת מהאוטובוס ולעלות מהדלת האחורית. יותם פרוסט מגלי צה"ל דיווח כי הכרוז כולל כמה הנחיות המיועדות לנשים הדתיות. בין השאר נכתב בכרוז: "המשלמות במזומן או המטעינות כרטיס, חייבות תחילה לשלם אצל הנהג ואחר כך לרדת ולעלות בדלת האחורית". הכרוז מיועד לנשים ונערות הנוסעות בקו 11 בעיר.

בעקבות פרסום הכרוז פנה המרכז לפלורליזם יהודי למשרד התחבורה ולחברת סופרבוס והזכיר כי הפרדה מסוג זה מנוגדת לחלוטין לפסיקת בג"ץ. בפסק הדין של בג"ץ נקבע, כי הפרדה כפויה בתחבורה הציבורית היא בלתי חוקית. חברת סופרבוס פרסמה התנצלות והודיעה שתפרסם מודעה להבהרה. "באוטובוסים של החברה מותקנים שלטים המבהירים כי על פי

בכרוז נכתב: "המשלמות במזומן או המטעינות כרטיס, חייבות תחילה לשלם אצל הנהג ואחר כך לרדת ולעלות בדלת האחורית"

חוק, רשאים כל נוסע ונוסעת לבחור את מקום מושבו, ולכן החברה מתנצלת אם לשון המודעה הובנה אחרת", אמרו בחברה. ממשרד התחבורה נמסר כי הנושא ייבחן על ידי המפקח על התעבורה.

באחרונה הוגשו מספר תביעות אישיות נגד נהגים על רקע החלטת בג"ץ שאוסרת לקיים הפרדה כפויה. בתביעה על סך למעלה מ-30 אלף שקל, שהוגשה לאחרונה נגד נהג אגד, טוענת נוסעת שהוא הורה לה לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, בניגוד לפסק הדין. "קשה לתאר את תחושת העלבון, הכעס וההשפלה. איני מוכנה להיות אזרחית סוג ב'", נכתב בתביעה.

לידיעה באתר גלי צה"לאיך תוכל לפעול?