קמפיין גבלסי

נעצרו בחשד למעורבות בקמפיין נגד חיילים חרדים

שני חרדים מוחזקים במעצר. חשודים שהיו מעורבים בהפצת כרזות ופשקווילים נגד חיילים חרדים ובפרסום פרטיהם האישיים של חיילים ופעילים לגיוס חרדים

מתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדיםמתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדים

המשטרה עצרה הבוקר שני גברים חרדים בבני ברק, במסגרת חקירה המתנהלת בפרשת מסע ההסתה נגד החיילים החרדים. העצורים חשודים בעבירות של פגיעה בפרטיות והעלבת עובד ציבור. מקורות המעורים בפרשה מסרו ל-ynet כי בידי המשטרה יש שמות של ארבעה חשודים במעורבות בקמפיין, וכן ראיות הקושרות אותם לכאורה למסע ההסתה, אבל רק שניים מהם נעצרו. ייתכנו מעצרים נוספים.

שני העצורים חשודים בפרסום כרזות שבהן איורים המציגים חיילים חרדים בדמות חזיר. הם גם הפיצו פשקווילים שהזהירו את הציבור מפני החיילים החרדים, המכונים חרד"קים (חרדים קלי דעת). מחומר החקירה עולה גם כי החשודים שלחו בדוא"ל איומים לחיילים חרדים. על פי החשד, הם גם חשפו את פרטיהם האישיים של החיילים החרדים והשמיצו אותם.

זה כשלוש שנים מופצים כרוזים ופשקווילים שבהם מושמצים החיילים החרדים והפעילים לגיוס חרדים לצה"ל. מסע ההסתה נגד החיילים החרדים הגיע לשיאו בהפצת חוברת עם שמותיהם של הפעילים ופרטיהם האישיים, לפני כחצי שנה, תחת הכותרת "ציידי הנשמות".

שני העצורים חשודים, בין השאר, בפרסום כרזות שבהן איורים המציגים חיילים חרדים בדמות חזיר

מאז החל הקמפיין היו כמה אירועים שבהם הותקפו חיילים חרדים בשכונות החרדיות. לפני כמה חודשים, למשל, הותקף קצין המשרת בחטיבת גבעתי שבא לבקר שניים מחייליו במאה שערים בירושלים.

פעילים חרדים הביעו סיפוק ממעצרם של השניים. אלי אדלר מארגון שח"ר, העוסק בשילוב חרדים בצבא, בהשכלה ובתעסוקה, אמר: "סוף-סוף המשטרה והפרקליטות הצליחו לבצע צעדים מעשיים ולהביא את המעורבים בקמפיין הגבלסי-שטימרי הזה למעצר". הוא הביע תקווה שהמעצר יביא להגשת כתב אישום פלילי.

הרב דוד בלוך, ממקימי הנח"ל החרדי, אמר: "בכל חברה יש אנשים שיכולים לצייר את החולקים עליהם בסגנון דר-שטירמר. אבל מה שכואב פה במיוחד הוא שהם חושבים שהם פועלים 'לשם שמים'. אני מציע לחשוב אם החפץ חיים והחזון איש היו חותמים על כזה קמפיין".

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן מההבית היהודי, אמר: "אחרי מאבק מתמשך בהסתה נגד חיילים חרדים, הגענו להישג משמעותי וחשוב שגם יהווה הרתעה למסיתים אחרים, אך מעצרם של המסיתים אינו מספיק, יש לוודא שהם יובאו לדין וייענשו".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?