הספרדים היו לליטאים

אמסלם: דרעי ראוי לש"ס והיא ראויה לדרעי

אריה דרעי הוביל את ש"ס לחרדיות הליטאית, כתב ח"כ הרב חיים אמסלם ב"מעריב"

ח''כ חיים אמסלם מש''ס במסיבת עיתונאים בכנסת 17.11.10. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90ח''כ חיים אמסלם במסיבת עיתונאים בכנסת. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

האם תשתף פעולה עם אריה דרעי בבחירות הבאות? השאלה הזאת, כתב חבר הכנסת הרב חיים אמסלם ב"מעריב", מרחפת בכל כנס או חוג בית שבו הוא משתתף. סוגיית שיתוף הפעולה בין יו"ר ש"ס לשעבר, שחוזר לזירה הפוליטית, לבין אמסלם שהודח מסיעת ש"ס, מרבה להעסיק את תומכיו של האחרון.

אבל אמסלם מיהר להרגיע את ההתלהבות שמהלך זה עשוי לעורר והדגיש כי תהום פעורה בינו לבין דרעי. "מי שהמציא ברוב כישרון ותחכום את הקונספט הגרוע של תנועת ש"ס כפי שהיא כיום אינו השר אריאל אטיאס, גם לא יריבו הפוליטי השר אלי ישי ואפילו לא מרן הרב עובדיה יוסף. הקופירייטר והמשכלל הגדול של המוטציה הליטאית-הספרדית, הקיצונית והאנטי ציונית הוא לא אחר מאשר אריה דרעי", כתב אמסלם.

אמסלם, שדבריו צוטטו באתר "כיכר השבת", כתב כי דרעי הוביל את תנועת ש"ס למחוזות חשוכים, שבהם ההתנגדות לשילוב בין תורה לפרנסה בכבוד מוצגת כאידיאל. "תשובתי לכל אותם אלה המתעניינים באפשרות לשיתוף פעולה שלי עם אריה דרעי היא שביני לבין מי שהנחיל את האידיאולוגיה הליטאית המתנגדת

הקופירייטר והמשכלל הגדול של המוטציה הליטאית-הספרדית, הקיצונית והאנטי ציונית הוא לא אחר מאשר אריה דרעי

לנשיאה משותפת בנטל הלאומי אין מכנה משותף. ביני לבין מי שמתנגד לשילוב של תורה ופרנסה, ומסרב לפתרון מערכתי-הלכתי של בעיית הגיור הכאובה מתוך כניעה ופחד משתק מהליטאים, לא תוכל כנראה להיות שותפות לדרך", הוסיף.

לדברי אמסלם, מקומו הטבעי של דרעי הוא בש"ס, אף על פי שהוא משתבח בהיותו בוגר ישיבת חברון הליטאית, אף שקרא לרב ש"ך ז"ל "אבא רוחני" ולמרות דבריו בראיון רדיו כי אין סיבה לחזור לרוח הספרדית המתונה, מפני ש"איננו רוצים לחזור לימי התרבוש והג'לבייה".

אמסלם מדגיש כי התנועה שהקים לאחרונה, "עם שלם", מחפשת גשר בין המגזרים השונים ולא פילוג ומחלוקת. התנועה, לדבריו, מתנגדת לאפליה מכל סוג ואינה מנציחה אותה ממניעים סקטוריאליים פוליטיים צרים. לראשי ש"ס הוא ממליץ להשיב את דרעי לחיק התנועה. "דרעי ראוי לעמוד בראש ש"ס והיא ראויה להנהגת דרעי".

לכתבה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?