מהדרין – רק מבית יוסף

הרב אברהם יוסף מואשם במרמה ובהפרת אמונים

לפי כתב אישום שהוגש נגדו, הרב קידם את הבד"ץ של משפחתו תוך ניגוד עניינים וניצול מעמדו כרב העיר חולון

הרב הספרדי של חולון אברהם יוסף ירושלים בשעור הלוויון של אביו מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בירושלים. 13-07-2013 צילום: יונתן סינדל פלאש 90הרב הספרדי של חולון, אברהם יוסף. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כתב אישום שהוגש היום נגד הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון, מייחס לו שתי עבירות של מרמה והפרת אמונים. הרב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, מואשם בקידום בד"ץ בית יוסף שבבעלות משפחתו, תוך ניגוד עניינים וניצול מעמדו כרב עיר.

לפי כתב האישום, הוא מנע כמעט כליל את פעולתם של בד"צים אחרים שנתנו השגחה לעסקים לממכר בשר בתחומי חולון ואור יהודה (הוא היה רב העיר אור יהודה במשך כמה שנים).

מתחילת כהונתו של הרב יוסף כרב העיר חולון ועד סוף 2013 הוא הנחה את הכפופים לו, כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון שביקשו לקבל תעודת כשרות "מהדרין" חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד – בד"ץ בית יוסף, בד"ץ העדה החרדית  או בד"ץ הרב לנדאו. כשמונה לרב העיר אור

לפי כתב האישום, הרב יוסף מנע כמעט כליל את פעולתם של בד"צים אחרים בתחומי חולון ואור יהודה

יהודה, הוא מסר הנחיה דומה.

בחדשות 2 נמסר כי בכתב האישום נטען שהרב יוסף הפר אמונים ופגע פגיעה מהותית באמון הציבור, בטוהר המידות ובתקינות פעולותיהם של עובדי השירות הציבורי.

ערוץ 7 מציין כי הרב יוסף עבר שימוע בפני פרקליט המדינה, אך טענותיו נדחו. ככלל, רב עיר יכול להתנות מתן תעודת כשרות מסוג "מהדרין" בפיקוח של בד"ץ פרטי כלשהו. עם זאת, הרב יוסף ניתב את בעלי העסקים בעיר דווקא לבד"ץ בית יוסף.

לידיעה בחדשות 2

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?