שירות, לימודים ופרנסה

ישיבה טכנולוגית תוקם בבסיס ג'וליס

יוזמה משותפת לח"כ הרב חיים אמסלם ולתעשיין סטף ורטהיימר נועדה לעודד גיוס חרדים לצבא ולסייע להם להשתלב בשוק העבודה

סטף ורטהיימר, צילום: wikipediaסטף ורטהיימר, צילום: wikipedia

בישיבה חדשה שתוקם על פי יוזמה של חבר הכנסת הרב חיים אמסלם והתעשיין סטף ורטהיימר, ילמדו נערים חרדים מגיל 14 עד 18 ובתום הלימודים יתגייסו לצבא. המסגרת החדשה נועדה להשיג שני יעדים: גיוס חרדים לצה"ל ושילובם בשוק העבודה. עקיבא נוביק כותב ב"ידיעות אחרונות", שהישיבה תקלוט בני נוער שנשרו ממסגרות שונות, אבל לדברי אמסלם זה אינו יעדה המרכזי.

אמסלם אומר, שבישיבה יילמדו מקצועות טכנולוגיים לצד לימוד התורה. מתכונת זו מיועדת להבטיח שלבוגרים יהיה עתיד בשוק העבודה. "כתוב בגמרא שאדם חייב ללמד את בנו אומנות", הוא מסביר.

הישיבה תמוקם בבסיס ג'וליס (מחנה עמנואל), שליד אשקלון. היא תשכון ליד בית הספר "צור ברק" שנמצא בבסיס, שהוא

אמסלם: כתוב בגמרא שאדם חייב ללמד את בנו אומנות

חלק מרשת החינוך של ורטהיימר. התלמידים ילמדו מכונאות, חשמל רכב ומקצועות טכנולוגיים דומים. המחזור הראשון אמור להיפתח ב-1 בספטמבר.

בשנים האחרונות יוצאים אלפי חרדים ללימודים גבוהים, אבל בדרך כלל הם מתחילים בכך רק לאחר שנים אחדות של לימוד תורה. בחברה החרדית מקבלים בהבנה יציאה לעבודה בגיל צעיר יחסית, רק כשמדובר בנערים שנשרו מכל מסגרת חינוכית חרדית.

הישיבה שמתכננים ורטהיימר ואמסלם אמורה להיות הראשונה ברשת ארצית, שתתחרה במוסדות החינוך של ש"ס. היא תקפיד על לימודי ליב"ה ותעודד גיוס לצה"ל. "יש נוער חרדי מצוין שרוצה להתפרנס וגם להישאר חרדי. אנחנו רוצים לייצר לו מענה", מסביר אמסלם.

 איך תוכל לפעול?