כוכבית גיור

ליברמן: דרעי היה שולח את רות לחברים שלה במואב

בישיבה של סיעת ישראל ביתנו אמר ליברמן כי הסיעה תעלה בקרוב הצעת חוק שתאפשר גיור אצל רבני עיר

שר החוץ, אביגדור ליברמן מישראל ביתנו ושר הפנים, אלי ישי מש''ס במליאת הכנסת 18.10.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90אביגדור ליברמן מישראל ביתנו עם השר לשעבר אלי ישי בכנסת. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף אתמול את יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בסוגיית הגיור. לדברי ליברמן, אם רות המואבייה היתה מבקשת להתגייר אצל דרעי, היא "מעולם לא היתה עוברת אצלו, ובטח גם היה אומר לה 'כוכבית גיור 1 2 3, לכי תחפשי את החברים שלך בבני מואב או בשלגים של סיביר'".

בישיבה של סיעת ישראל ביתנו בכנסת אמר ליברמן: "בשבוע הבא נעלה הצעת חוק בנושא גיור אצל רבני עיר. אני חושב שגם זה דוגמה למשהו בלתי סביר מבחינתנו, ואין לנו שום דבר נגד הדת או המסורת, אלא להיפך. אנחנו מפלגה שאמרה באופן ברור – אנחנו מתנגדים להפרדה בין דת למדינה. אנחנו מאוד בעד הפרדה בין דת ופוליטיקה".

לא יכול להיות שרבני עיר, יש להם הסמכה לחתן ולתת כשרות לעסקים, ורק נושא אחד לקחו להם – את הגיור

לפי ידיעה ב"בחדרי חרדים", ליברמן הסביר מדוע יש צורך בחוק המתייחס לגיור על ידי רבני עיר: "לא יכול להיות שרבני עיר, יש להם הסמכה לחתן ולתת כשרות לעסקים, ורק נושא אחד לקחו להם – את הגיור. לכן נחזיר את החוק שלרבני העיר היכולת להתעסק בגיור, ונראה עוד פעם איך הקואליציה הזאת תצביע.

"הטירוף שהגענו אליו הוא פשוט בלתי סביר. לכן אנחנו באמת לא רואים את עצמנו כחברים בקואליציה הזאת בלי שינוי מהותי במדיניות, וכל עוד אין שינוי במדיניות לדעתי האופציה להרחבת הקואליציה מעבר ל-61 ח"כים פשוט לא קיימת ויצטרכו להתמודד עם מה שיש".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?