הח"כ המגדף שב ותוקף

אייכלר שוב שובר שיאי הסתה

"רוב הפקידים והיועצים המשפטיים מתגוררים בווילות או דירות מרווחות שלא השיגו ממשרת פקיד. רק הקב"ה או הזקוקים לחתימות שלהם יודעים איך הגיעו לזה", כותב יו"ר סיעת יהדות התורה

ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ ישראל אייכלר, כותב כי "רוב הפקידים והיועצים המשפטים... מסודרים בווילות או דירות מרווחות שלא השיגו ממשכורת של פקיד. רק הקדוש ברוך הוא ולהבדיל אלה הזקוקים לחתימות שלהם, יודעים איך רובם הגיעו לדירות גדולות ומאיפה מתחזקים שתי מכוניות". כמה משפטים אחר כך כותב אייכלר: "אסור לחשוד בכשרים".

אייכלר, הידוע בהתבטאויותיו הקיצוניות, כתב את הדברים בביטאון חסידות בעלז "המחנה החרדי", במאמר שכותרתו "מעכבי הדיור לציבור". אייכלר הוא איש חסידות בעלז ועד לכניסתו לכנסת שימש כעורך "המחנה החרדי". על עליית המחירים במשק כתב באותו מאמר: "את ההתייקרות הגדולה שבכל מדינות העולם יצרו פקידי שלטון הקשורים לבעלי ההון".

מנכ"ל עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה כי "גם כשנראה שח"כ ישראל אייכלר שבר כבר את כל שיאי ההסתה ולא יוכל עוד להפתיע, הוא מצליח להפיץ שקרים ושטנה נגד ציבורים חדשים. הפעם דבריו של אייכלר בזויים במיוחד, משום שהוא מסית נגד פקידים ויועצים משפטיים שבתור עובדי מדינה אינם יכולים להגיב. קשה שלא להתרשם שחטאם העיקרי של הפקידים הוא בכך שהם מקשים על אייכלר וחבריו ליהדות התורה לשדוד את הקופה הציבורית".

מנכ"ל חדו"ש קרא לראשי הקואליציה "להפסיק את שתיקת העזים העיוורות מול מסע ההסתה של אייכלר ולזרוק אותו ואת סיעת יהדות התורה מהקואליציה"

רגב קרא לראשי הקואליציה "להפסיק את שתיקת העזים העיוורות מול מסע ההסתה של אייכלר ולזרוק אותו ואת סיעת יהדות התורה מהקואליציה. יהדות התורה חייבת להבין שיש אסור ומותר בשיח הציבורי ובהתנהגות הפוליטית ושלהתנהגות מתועבת יש מחיר".

עם חזרתו של אייכלר לכנסת, בראשית פברואר, פרסמה עמותת חדו"ש דו"ח מיוחד על התבטאויות השנאה וההסתה של הח"כ המגדף. בין היתר גילה הדו"ח שאייכלר רואה בישראל "מדינת אויב", "אסון לאומי היסטורי", "משטר רשע" ו"גטו עברי". למרות רצונו העז לכהן בכנסת הוא סבור, ש"כל הדיבורים על דמוקרטיה הם פשוט שקר וצביעות... על כל פשעים תכסה דמוקרטיה ושלטון החוק וכל הצביעות הזאת".

על היחסים בין חילונים לחרדים כתב אייכלר, כי "מדובר בדו קיום בין שני עמים צאצאי היהודים החיים לפי שתי תרבויות זרות... אין יותר שום בסיס להיותנו עם אחד". הוא מתאר את החילונים כ"דור של אנשים שנראים כבהמות אדם ומתנהגים כחיות דו רגליות". הוא מרבה לעשות שימוש בדימויים מהשואה, המשווים את יריביו לנאצים. בעבר כתב שהלוחמים החילונים נגד שמירת השבת בקניון רמת אביב הם "נאצים", "נאצים ישראלים", "ניאו-נאצים" וגם "מחתרת נאצית". כן כתב על "משרפות התקשורת".

ראו ידיעה באתר "ThePulse"איך תוכל לפעול?