חיוך מטריד

למה דרעי כל כך מרוצה

שביעות הרצון של יו"ר ש"ס לשעבר מעוררת סימני שאלה, נכתב בבלוג "מיומנה של מתמחה". כאילו הרשעתו בשוחד ובהפרת אמונים לא היתה ולא נבראה

מנהיג ש''ס לשעבר, אריה דרעי, בודק אתרוג במשקל 2 ק''ג במשרדו בירושלים 06.10.08. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90מנהיג ש''ס לשעבר, אריה דרעי, במשרדו בירושלים. צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

בתגובה על הודעתו של יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, על חזרתו לפוליטיקה, פנתה התנועה לאיכות השלטון לשרי הממשלה וביקשה למנוע את חזרתו לחיים הציבוריים. התנועה הביעה תמיכה בהצעת החוק של חברת הכנסת ציפי חוטובלי, שנועדה למנוע מחבר כנסת שהורשע בעבירה שיש עמה קלון ושנשא בעונש של 12 חודשי מאסר ומעלה לשוב ולהיבחר לכנסת.

הבלוג "מיומנה של מתמחה" בתנועה לאיכות השלטון מתייחס לשביעות הרצון של דרעי ומסביר כי במראה המחויך שלו היה בה משהו מטריד. כאילו הרשעתו בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים לא היתה ולא נבראה.

הדבר מעלה שאלות נוקבות, נכתב בבלוג: האם אדם שניצל את מעמדו מתוך תאוות בצע ולטובתו האישית ראוי לחזור לפוליטיקה? מרבית מקומות העבודה דורשים תעודת יושר, המעידה על עברו הפלילי של אדם, כתנאי לקבלתו לשורותיהם.

מדוע לתת למורשע ששלח ידו לקופת המדינה הזדמנות שנייה כשליח ציבור?

מדוע הכנסת לא דורשת זאת? מדוע לתת למורשע ששלח ידו לקופת המדינה הזדמנות שנייה כשליח ציבור?

אדם שמשך שנים את משפטו, טען ללא הרף שהוא זכאי ולא הביע חרטה עד לרגע זה, היה אמור להצית חימה בכל אזרח במדינה על החוצפה והזלזול בנו כאזרחים, בעצם רצונו לחזור לפוליטיקה. האם הציבור היה מגלה יחס סלחני כל כך גם כלפי פדופיל שהורשע, ריצה את עונשו וכעת מעוניין לקבל הזדמנות שנייה בעבודה בגן ילדים?

אם מסירים את העטיפה שבאמצעותה מנסים לייפות את מעשיו של דרעי – הטענה שהוא הורשע וכי יש במעשיו קלון – מגלים שמדובר בעבריין, שתפקד כשר הפנים, צחק על כולם, לקח לעצמו ועכשיו הוא שוב בעמדה שבה הוא יכול לצחוק על כולנו כל הדרך אל הקלפי.

לפוסט המלאאיך תוכל לפעול?