סימני שאלה בעיר המקובלים

מי פקד 600 חרדים למפלגת העבודה בנתיבות

פעילים בסניף העבודה בעיר: יש בנתיבות כ-200 חברי מפלגה, פתאום נוספו אליהם 600 מתפקדים דתיים

קבר הבאבא סאלי בנתיבות, צילום: שנילי, ויקיפדיהקבר הבאבא סאלי בנתיבות. צילום: שנילי, ויקיפדיה

לא פחות מ-600 חרדים ודתיים התפקדו למפלגת העבודה בסניף בנתיבות – אף שאינם מתכוונים להצביע בבחירות בעד במפלגה. כך, לפי ידיעה מאת אורי בינדר מ-nrg, טוענים פעילים במפלגת העבודה בנתיבות. "אם מישהו ייקח את הפרשה הזאת לידיים, תצא ממנה אש", אמר ציון שריקי, אחד הפעילים המרכזיים בסניף. "אנשים שמעולם לא הצביעו לעבודה התפקדו למפלגה, ואני יודע בדיוק לאיזה מחנה הם שייכים ומי הביא אותם להצבעה. יש לנו בנתיבות כ-200 חברי מפלגה, ופתאום נוספו אליהם 600 חרדים".

שריקי רמז למטה של עמיר פרץ, תושב שדרות הסמוכה. ממטהו של עמיר פרץ נמסר בתגובה: "אנחנו גאים במתפקדים החרדים שהצלחנו להביא למפלגת העבודה. תומכיו של עמיר פרץ הם פסיפס של החברה הישראלית, חרדים וחילונים, עולים ותיקים, יהודים וערבים".

לפי תחקיר שפורסם ב"ידיעות אחרונות", בנתיבות התפקדו לעבודה 527 תושבים, בעוד שבבחירות האחרונות קיבלה המפלגה

אם מישהו ייקח את הפרשה הזאת לידיים, תצא ממנה אש

197 קולות בלבד בעיר. רבים ממתפקדים אלה הם חרדים ובטופס של לא מעטים מהם רשום אותו מספר טלפון. חלקם כלל לא ידעו שהתפקדו לעבודה. תומכיו של עמיר פרץ רשמו את מספר המתפקדים הגדול ביותר בנתיבות.

משה פרץ, מנהל אגף החינוך בעיריית נתיבות (ללא קשר משפחתי למועמד לראשות העבודה) והעסקן החרדי הצעיר אבי דרעי פעלו כדי לפקוד תושבים רבים ככל האפשר שיתמכו בפרץ.

בתחקיר של "ידיעות אחרונות" נמצא, כי לצד שמם של רבים מהמתפקדים לעבודה נרשם אחד משני מספרי טלפון. שני המספרים שייכים לדרעי. בשיחות עם כמה מהמתפקדים התברר כי הם אינם מודעים לכך שנכללו ברשימת העבודה. אחרים טענו כי לא חתמו מעולם על טופסי התפקדות ולא שילמו דמי חבר.

לידיעה ב-nrg

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?