סובלנות נוסח הנגב

התנגדות חרדית למצעד הגאווה בבאר שבע

חבר מועצת העיר הרב זכריה אוהב שלום, שאל את ראש העיר איך אושר קיום המצעד בלי ליידע את חברי המועצה

מצעד הגאווה בירושלים. 29.07.2010. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90מצעד הגאווה בירושלים, 2010 (צילום אילוסטרציה). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מצעד הגאווה השני בבאר שבע אמור להתקיים ביום שישי הבא, 8 ביולי. העירייה תעניק את חסותה לאירוע באמצעות החברה הבת שלה, "כיוונים". מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע, בשנה שעברה, עורר סערה ציבורית עזה, בעקבות התנגדות של החרדים לקיומו.

לפי ידיעה של דני בלר מ-nrg, גם השנה צפויים קשיים רבים למארגניו. חבר מועצת העיר באר שבע, הרב זכריה אוהב שלום, שלח מכתב לראש העירייה, רוביק דנילוביץ', והביע פליאה על כך שהעירייה אישרה את קיום האירוע בלי להביאו לידיעת חברי מועצת העיר. הוא הסביר כי הופתע לקרוא על האירוע בעיתון, אף על פי שרב העיר, הרב יהודה דרעי שליט"א, טען שמצעד הגאווה בשנה שעברה היה אירוע חד-פעמי. לטענת אוהב שלום, מועד האירוע לא הובא לידיעת

אוהב שלום במכתב לראש העיר: "אם הינך דואג לאוכלוסייה הנ"ל, אזי אני מציע שתפנה אותם לטיפול רפואי"

מועצת העיר.

אוהב שלום כתב לדנילוביץ': "האם יש לך אינטרס אישי לקיום האירועים? ואם הינך דואג לאוכלוסייה הנ"ל, אזי אני מציע שתפנה אותם לטיפול רפואי. אני פונה אליך, בכל לשון של בקשה, לבטל את האירוע ולא להעניק חסות או תקציבים".

דנילוביץ' אמר בתגובה: "אירועים מסוג אלה מתקיימים בכל הערים המרכזיות בארץ, בחלקם אף מתקיימות תהלוכות. בירושלים אף אירח יו"ר הכנסת רק לפני ימים נעטים אירוע רשמי וחגיגי לכבוד שבוע הגאווה". דנילוביץ' הוסיף, כי בבאר שבע מתקיימים אירועים רבים, לכל המגזרם והקהילות וכי האירוע שבו מדובר לא יהיה מצעד או תהלוכה, אלא אירוע סגור בסימן של סובלנות וקבלת האחר.

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?