אברכים במדים כחולים

מחזור ראשון של חרדים גויס למשטרה

19 המגויסים, יוצאי ישיבות וכוללים, עוברים הכשרה במשטרת התנועה

יוצאי הישיבות שהתגייסו למשטרה בהשתלמות. צילום: דובר המשטרהיוצאי הישיבות שהתגייסו למשטרה בהשתלמות. צילום: דובר המשטרה

המשטרה גייסה מחזור ראשון של יוצאי ישיבות וכוללים. בימים אלה משולבים 19 המגויסים החדשים באגף התנועה. לאחר שיסיימו את הכשרתם המקצועית, הם ימלאו מגוון תפקידים במרכז פניות נהגים ארצי בירושלים.

ב-News1 מדווח כי המחזור הראשון של יוצאי ישיבות גויס למשטרה במסגרת פרויקט שילוב חרדים (שח"ר). הפרויקט מבוסס על שירות של החרדים בצה"ל, שממנו הועתקו עקרונות ההפעלה אל המשטרה. הוא נועד לספק למגזר החרדי חלופה לשירות הצבאי ולשלב אוכלוסייה זו במעגל התעסוקתי במשטרת ישראל.

משטרת ישראל, לפי האתר "בחדרי חרדים" קידמה תהליכי קליטה ושירות ייחודיים למגזר החרדי. את התהליכים פיתח צוות מקצועי, שבו חברים רמ"ח תכנון ופיתוח באגף התנועה, ניצב משנה אלכס פרלמן, ראש מדור אוכלוסיות מיוחדות באגף משאבי אנוש, סגן ניצב יעל עמר, וסגן הרב הראשי של המשטרה, סגן ניצב משה גפני.

השוטרים האברכים ישרתו בתנאים המותאמים לדרישות ההלכה. הם משתייכים למסגרת נפרדת לחלוטין, שבה משרתים

בגוף כמשטרת ישראל משרתים בנים מכלל מגזרי האוכלוסייה ומן הראוי שיצטרפו אל מעגל זה גם בני המגזר החרדי, שביכולתם לתרום רבות

גברים בלבד, מקבלים מזון כשר למהדרין (גלאט) ופעם ביום לומדים שיעור גמרא.

סגן ניצב גפני ציין כי המסלול זכה לברכתם של רבנים וגדולי תורה, נכתב באתר "כיכר השבת". "בגוף כמשטרת ישראל משרתים בנים מכלל מגזרי האוכלוסייה ומן הראוי שיצטרפו אל מעגל זה גם בני המגזר החרדי, שביכולתם לתרום רבות ולהשתלב בכל מעגלי העשייה והתרומה למדינת ישראל, ולהיות גם ממשק מאחד ומחבר בין כל הפלגים בעם, ובמיוחד בין המגזר החרדי למשטרה", אמר גפני.

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, שוחח עם המגויסים החדשים וציין כי הוא רואה בפרויקט זה סנונית ראשונה. הוא הביע תקווה שבעתיד יתגייסו חרדים נוספים למשטרה ושהשוטרים החרדים יהוו "גשר של ממש" בין המשטרה למגזר זה.

לידיעה ב-News1

 לידיעה ב"בחדרי חרדים"

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?