למה יצא אייכלר

חבר הכנסת שלא מוכן לשמוע ילדות שרות

בכנסת הופיעה מקהלת ילדות, הח"כ מיהדות התורה מיהר לצאת את האולם

ח''כ לשעבר, ישראל אייכלר מיהדות התורה 03.11.03. צילום: פלאש 90 רוחבח''כ ישראל אייכלר מיהדות התורה. צילום: פלאש 90

משכן הכנסת אירח השבוע כנס לרגל חודש הספר העברי, תחת הכותרת "הצעה לספר". בכנס השתתפו חברי כנסת רבים, שקראו קטעים מספרי הילדות האהובים עליהם, אבל השתתפה בו גם מקהלת הילדות "שרונים". חלק מבנות המקהלה לבשו חולצות קצרות שרוולים. כשהמקהלה התחילה לשיר, נטש את האולם חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה.

אייכלר טען כי לא עודכן מראש על הכוונה לכלול בכנס "שירת נשים". הוא הסביר כי מסיבה זאת עזב את האולם וחזר לאחר שסיימו לשיר. דוברו של אייכלר, חיים רבינוביץ, הבהיר כי "חבר הכנסת אכן היה בכנס ויצא בגלל שירת הנשים. הוא לא עודכן מראש שתהיה שירה כזאת". לעניין גילן הצעיר של בנות הלהקה ומידת הצניעות של תלבושתן אמר: "אין זה משנה מה גילן מבחינתו, ואכן, חלק מהבנות לא היו לבושות באופן צנוע".

אייכלר טען כי לא עודכן מראש על הכוונה לכלול בכנס "שירת נשים"

בידיעה של מורן אזולאי ב-ynet נאמר, כי המקהלה הוזמנה מראש. בשנים האחרונות היו כמה אירועים ציבוריים שבהם הורגש מתח עקב השתתפות של נשים, נערות וילדות בחלקים האמנותיים, בעת שבקהל נכחו נציגי ציבור חרדים. בשנת 2008 נמתחה ביקורת חריפה על החלטת עיריית ירושלים להלביש בשקים את רקדניות להקת "מחולה" בטקס פתיחת גשר המיתרים. כשנה לאחר מכן נטש סגן ראש עיריית ירושלים, יצחק פינדרוס, את טקס יום כדור הארץ שבו השתתפו רקדניות הלהקה.

בעבר הופיעו בכנסת מקהלות ללא נשים. מנכ"ל הכנסת בעבר, אבי בלישניקוב, הסביר בבלוג של שחר אילן, "משגיח כשרות", כי באירועים במליאה מופיעים גברים או ילדות עד גיל 12. "אין לי שום עניין ליצור סיטואציות שיגרמו לחברי הכנסת החרדים לקום וללכת", אמר בלישניקוב.

לידיעה ב-ynet

ראו ב"משגיח כשרות"איך תוכל לפעול?