הנשים סולקו מחדר הישיבות

רב העיר חולון הורה לעיתונאיות, "לכו להתלבש"

כתבת וצלמת שבאו לסקר ישיבה בעיריית חולון סולקו מהחדר, מפני שבגדיהן לא היו צנועים מספיק לטעמו של הרב אברהם יוסף

הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון. צילום: קובע עיתים, ויקיפדיההרב אברהם יוסף, רב העיר חולון. צילום: קובע עיתים, ויקיפדיה

נציגי הסיעות הדתיות במועצת עיריית חולון התכנסו לאחרונה לישיבה חשובה. על סדר היום: בית קפה הפועל ברחבת העירייה, שפתוח גם בלילות שבת. בישיבה השתתף גם הרב הראשי של חולון, אברהם יוסף.

הרב יוסף התרעם על לבושן של שתי עיתונאיות שבאו לסקר את הישיבה – רויטל פרקר מ-nrg וצלמת בערוץ המקומי של הטלוויזיה בכבלים. הצלמת לבשה מכנסיים ארוכים וגופייה ללא מחשוף, הכתבת לבשה שמלה עם שרוולים, עם אמרה המסתיימת מעל הברכיים. שתי העיתונאיות התבקשו לצאת את החדר. "מי שלא יודע להתלבש שלא יבוא הנה", אמר הרב לאחד מעמיתיו. לעיתונאיות הורה: "לכו להתלבש ואז תחזרו".

פרקר כותבת, כי יצאה מהחדר נסערת, עם צלמת הטלוויזיה. לאחר מחשבה קצרה החליטה לחזור לחדר. טרם פתיחת

הרב לאחד מעמיתיו: 'מי שלא יודע להתלבש, שלא יבוא הנה'

הישיבה פנה אליה אחד ממשתתפי הישיבה: "אולי תצאי מפה גברת? זה מקום של דתיים כרגע". היא השיבה כי באה בלבוש צנוע, ההולם את אופיו של בניין העירייה. לאחר התנצחויות נשארה לבסוף בחדר.

הישיבה עצמה עסקה בבית הקפה "קקאו", שפועל ללא תעודת כשרות ופתוח גם בערבי שבת. הרב יוסף אמר, "אנו חיים במדינה דמוקרטית ומכבדים כל אישה וכל אדם ולא כופים על אף אחד. ישראל קמה על פי המסורת וכל אחד יעשה מה שהוא רוצה. אבל לא תיתכן כפייה הפוכה. העיר חולון שקטה, אין מתח בין חילונים לדתיים... אבל מי שמדליק מדורות, שלא יתפלא שיישרפו לו הפנים".

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?