משחררים את הגיור

קמפיין שבועות של חדו"ש: מי ביטל את הגיור של רות?

הקמפיין פונה לגולשים לשלוח מיילים לראש הממשלה ולקרוא לו להכיר בגיורים של כל הזרמים. סקר חדו"ש: 75% מהציבור בישראל מתנגדים לביטול גיורים או להתניית גיורים בשמירת מצוות. מנכ"ל חדו"ש, הרב רגב: "רק הוצאת השליטה בגיור מידי הרבנות תשים קץ לדרך היסורים וההשפלות של הגרים"

גלויית הקמפיין: מי בטל את הגיור של רות? עיצוב: אריה זונשיין, lionwaysגלויית הקמפיין: מי בטל את הגיור של רות? עיצוב: אריה זונשיין, lionways

למשלוח מייל לנתניהו

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון תחל היום בקמפיין אינטרנטי למען שוויון בגיור בסיסמה "מי ביטל את הגיור של רות". בין היתר תקרא העמותה לגולשים לשלוח מיילים לראש הממשלה בנימין נתניהו בקריאה "להוציא את השליטה בגיור מידי ממסד הרבנות, לפתוח את שערי היהדות בפני אחינו עולי ברית המועצות ולהכיר בגיורים של כל הזרמים". הקמפיין מתבסס בין היתר על סקר מכון סמית לאתר חדו"ש שגילה ש-84% מהציבור בישראל סבורים שממסד הרבנות הראשית לא הצליח או נכשל במימוש אתגר הגיור הלאומי.

בגלויית הקמפיין שתופץ באינטרנט ייאמר: "מה הסיכוי שבית דין חרדי של ימינו היה מאפשר לאם סבו של דוד המלך להתגייר? ואם היה נמצא בית דין מקל שיגייר אותה, מה הסיכוי שהקנאים החרדים לא היו מבטלים את הגיור? אומרים כן לגיור! לקראת חג השבועות קוראים לראש הממשלה: לשים קץ למחדל הגיור הלאומי, להכיר בגיורים של כל הזרמים, לעצור את ביטולי הגיורים". הכתובת למשלוח המיילים לראש הממשלה: http://hiddush.org.il/ActionLetter.aspx?id=1542.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי "הדרך היחידה לשים קץ למחדל הגיור היא להוציא את השליטה מהגיור מידי הממסד החרדי, שמהווה מחסום כמעט בלתי עביר בדרך לגיור אבל ידו קלה

מה הסיכוי שבית דין חרדי של ימינו היה מאפשר לאם סבו של דוד המלך להתגייר? ואם היה נמצא בית דין מקל שיגייר אותה, מה הסיכוי שהקנאים החרדים לא היו מבטלים את הגיור?

מאד על הדק ביטול הגיורים. במקום רודנות המונופול האורתודוכסי, יש להכיר בגיורים של כל הזרמים. רק כך נוכל להבטיח שאחינו עולי ברית המועצות לשעבר יתקבלו ליהדות ברצון ולא יידרשו לעבור את דרך הייסורים, ההשפלות והעמדת הפנים שדורשת מהם הרבנות. הצעד הזה אינו רק חיוני והכרחי לישראל ולגרים, הוא גם יחזק את מעמד היהדות ואת הקשר בין יהדות התפוצות לישראל".

75% מהציבור היהודי בישראל, כולל 60% מהציבור הדתי, מתנגדים לביטול גיורים או להתניית גיור בשמירת שבת וכשרות. כך עולה מסקר שערך מכון סמית לאתר חדו"ש. הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 500 איש ואישה מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת. 66% מהציבור, שניים מכל שלושה, תומכים במאבק משותף של מנהיגים יהודים מהארץ והציבור להכרה בגיור של כל הזרמים ביהדות. רק 34% מתנגדים.

84% מהציבור סבורים שהרבנות הראשית ובתי הדין הרבניים נכשלו (42%) או לא כל כך הצליחו (42%) בהתמודדות עם האתגר הלאומי של גיור 300 אלף העולים חסרי הדת. גם בקרב הציבור הדתי סבורים 76% שהממסד הדתי לא הצליח באתגר הגיור. בקרב החרדים סבורים כך 80%, אבל 75% הסתפקו בתשובה לא כל כך הצליחו ורק 5% ענו שהם נכשלו.איך תוכל לפעול?