כל הבית משתנה

רבנים בכירים: משכורות גבוהות לנשים – סכנה למשפחה

בכינוס נגד לימודים אקדמיים לנשים הזהירו רבנים כי נשים המפתחות קריירה בעקבות לימודים אקדמיים הן סכנה לבית. הרב אביעזר פילץ: "הכבשנים של הדור הזה שורפים יותר מהכבשנים של אושוויץ"

נשים חרדיות עובדות במפעל של קבוצת מלם בביתר עילית המותאם לאורח חייהן 19.08.09. צילום: נתי שוחט, פלאש 90נשים חרדיות עובדות במפעל של קבוצת מלם בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

רבנים בכירים הביעו בשבוע שעבר התנגדות ללימודים אקדמיים של נשים והזהירו כי נשים בעלות קריירה, המקבלות משכורות גבוהות, עלולות לפגוע במבנה המשפחה.

הרב נתן זוכובסקי, מראשי ישיבת גאון יעקב וממקורביו של ראש הישיבה הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, אמר בכינוס בבני ברק: "איך הוא (הבעל) יכול להיות בעל דעה כשהיא מביאה את הדברים הגדולים (המשכורת). זה לא צריך להיות. יש פה חיסרון".

זוכובסקי הוסיף, לפי "כיכר השבת": "אם היא מתחילה להביא משכורות גבוהות ומוגזמות בגלל המכללות שהיא למדה ובגלל ההשתלמויות שיש לה, זה סכנה לכל מבנה הבית".

חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, הרב דוד כהן, אמר בכינוס: "כשהאשה לומדת במוסדות כאלו הבעל נהיה איזה אפעס

לפתח קריירה בשביל להיות 'חשוב' ולהיות כביכול שייכת לעולם הגדול זה מבחינת בית של תורה הרס גדול

אברך כולל והיא נהיית ה'חשוב', היא נהיית המובילה. היא התארים, היא האקדמיה. כל הצורה של הבית משתנה. היסוד של הבית זה כשהאשה יודעת בהכרה מה זה חיים של תורה, מה זה 'להקריב' בשביל תורה", הוסיף כהן, ראש ישיבת חברון. "לפתח קריירה בשביל להיות 'חשוב' ולהיחשף לכל העולם ולהיות כביכול שייכת לעולם הגדול זה מבחינת בית של תורה הרס גדול".

הרב אביעזר פילץ, ראש ישיבת תפרח, אמר: "בדורות קודמים היו ניסיונות גדולים, כמו בסיביר וכדומה כמו כל יתר הצרות שעם ישראל עבר... זה נדמה כאילו שאותנו הקב"ה מנסה פחות, אבל הכבשנים של הדור הזה שורפים יותר מהכבשנים של אושוויץ, יותר ממרתפי האינקוויזיציה עם כל העינויים שבהם, זה כבשנים רוחניים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?