נשאר רק העורבני

הכוכבת הוסרה מכרזות "משחקי הרעב" בירושלים ובני ברק

מנכ"ל חדו"ש: בין צנזור דמותה של קטניס לבין היהדות אין שום קשר. הטירוף הזה אינו יהדות

כוכבת ''משחקי הרעב'' ג'ניפר לורנס. צילום: Gage Skidmore, wikipediaכוכבת ''משחקי הרעב'' ג'ניפר לורנס. צילום: Gage Skidmore, wikipedia

השחקנית ג'ניפר לורנס, כוכבת "משחקי הרעב", אינה מופיעה בכרזות שהופצו בירושלים ובבני ברק לקראת עלייתו לאקרנים של הסרט האחרון בסדרה, "עורבני חקיין". בכרזות בערים אלה מוצגת רק דמותו של עורבני.

בחברת יחסי הציבור המקדמת את הסרט, נור סטאר מדיה, אישרו כי לורנס אינה מופיעה בכרזות בירושלים ובבני ברק. "מבדיקה התברר לנו ששלטי חוצות שעולים בירושלים עם דמויות נשיות מועדים להשחתה. בבני ברק לא עלה שילוט עם הדמות הנשית מאחר שיש שם איסור על פרסום דמויות נשיות", נמסר מהחברה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "אף אחד, אפילו לא הנשיא סנואו, לא הצליח למחוק את קטניס אוורדין. היא שרדה שתי עונות של משחקי הרעב וגם את המרד בפאנם. אבל מתברר שרודני הצניעות של ירושלים מסוגלים להעלים מלוחות המודעות אפילו את העורבני החקיין".

לדברי רגב, "קשה לאמוד את הנזק שהכניעה לקנאי הדת גורמת ליהדות. לסדרת הספרים והסרטים 'משחקי הרעב' יש מאות אלפי מעריצים בקרב בני הנוער והצעירים בישראל ודמותה של קטניס (ג'ניפר לורנס) היא סמלה של הסדרה, סמל של נשיות שוויונית בוטחת בעצמה, מנהיגה. הרעיון -לפרסם את משחקי הרעב בלי דמותה של קטניס שווה ערך לאפשרות לפרסם את סרטי 007 בלי תמונתו של

הרב רגב: הרעיון לפרסם את משחקי הרעב בלי דמותה של קטניס שווה ערך לאפשרות לפרסם את סרטי 007 בלי תמונתו של ג'יימס בונד

ג'יימס בונד. חייבים להבהיר שבין צנזור דמותה של קטניס לבין היהדות אין שום קשר. הטירוף הזה אינו יהדות. זו סטייה שהתפתחה ממנה, שמשניאה אותה על הצעירים ושגורמת לה נזק שלא יתואר".

בשנים האחרונות מתנהל בירושלים מאבק סביב פרסום דמויות של נשים בעיר. לפני כשנתיים, מציין ynet, הובילה עתירה נגד חברות המפרסמות כרזות על אוטובוסים להסכם בינן לבין המדינה. נקבע כי בירושלים ובבית שמש יפורסמו כרזות רגילות והמדינה תכסה נזקים שייגרמו מהשחתת אוטובוסים בערים אלה. עם זאת, לא קיים הסדר דומה לגבי פרסומים בשטחים אחרים בעיר.

חברת הכנסת רחל עזריה מכולנו מסרה בתגובה: "לא יכול להיות שחברת פרסום תחליט שבירת ישראל תדיר נשים מפרסומיה. ירושלמים נאבקים בשנים האחרונות בהדרת הנשים מהמרחב הציבורי בהצלחה גדולה, והחלטת החברה להוריד את התמונה תמוהה ומנותקת מהמציאות".

מעיריית בני ברק נמסר שחוקי עזר עירוניים אוסרים על פרסום נשים בלבוש שעלול לפגוע ברגשות התושבים. מעיריית ירושלים נמסר: "עיריית ירושלים אינה שמה הגבלות על פרסום נשים בשלטי חוצות ואינה קשורה לפרסומים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?