בניגוד לפסיקת בית הדין

עתירה לבג"ץ נגד העסקת שחקני כדורגל בשבת

התנועה למדינה יהודית הגישה את העתירה, בטענה שהיועץ המשפטי לממשלה אינו אוכף את החוק בכל הנוגע לכדורגלנים

חרדי בבית המשפט העליון בדיון בנושא ההפרדה העדתית בבית יעקב עמנואל 29.04.10 צילום: אביר סולטאן, פלאש 90חרדי בבית המשפט העליון (צילום אילסטרציה). צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

בעתירה שהגישה לבג"ץ בשם שחקני כדורגל מבקשת התנועה למדינה יהודית להפסיק את העסקתם של הכדורגלנים בשבת. העותרים טוענים כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ושרת הספורט, מירי רגב, התנהלו באופן לקוי בפרשה ולמעשה ביטלו החלטות של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

התנועה למדינה יהודית מבקשת מבג"ץ להורות ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לאכוף את חוק שעות עבודה ומנוחה, האוסר על העסקת עובדים בשבת ללא היתר משר הכלכלה. לטענת התנועה, אם היועץ המשפטי סבור שאין לאכוף את החוק עליו להתייצב בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

בית הדין קבע פעמיים, לבקשתם של מאות כדורגלנים, שהמשחקים בשבת מפרים את החוק. בית המשפט

קשה לקבל שדווקא במדינה יהודית אדם לא יוכל להיות גם שומר שבת וגם ספורטאי

העליון קבע ששחקני כדורגל הם עובדים לכל דבר ולכן חלים עליהם דיני העבודה. שר הכלכלה היוצא, אריה דרעי, סירב לתת היתר לעריכת משחקי כדורגל בשבת.

התנועה למדינה יהודית דורשת שבג"ץ יורה למשרד הכלכלה לקנוס את מינהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל בכ-36,000 שקל על כל הפרה של חוק שעות עבודה ומנוחה. התנועה למדינה יהודית טוענת בעתירה כי לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יכפו על אנשים לבחור בין שמירת שבת לבין פרנסה.

"קשה לקבל שדווקא במדינה יהודית אדם לא יוכל להיות גם שומר שבת וגם ספורטאי", טען עו"ד אורי ישראל פז, שהגיש את העתירה מטעם התנועה.

להודעה מטעם התנועה למדינה יהודית

להחלטת בג"ץאיך תוכל לפעול?