מחריבים את אמון הציבור

הרב שמואל אליהו: לאמלל את שופטי העליון

רב העיר צפת קרא להפגין נגד שופטי בג"ץ בעקבות ההחלטה להרוס את בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב

הרב של צפת, שמואל אליהו, מוביל תפילה במדבר יהודה נגד אפשרות ההכרה במדינת פלשתינית. 20092011. צילום: נתי שוחט, פלאש 90רב העיר צפת, שמואל אליהו. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, קרא "למרר את החיים" לשופטי בית המשפט העליון. אליהו מתח ביקורת על בג"ץ בעקבות החלטה שקיבל לאחרונה, שבה נקבע כי יש להרוס את בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב.

בראיון לתחנת הרדיו גלי ישראל סיפר אליהו על ביקור שערך השבוע בבית הכנסת איילת השחר. "הייתי בשטח וראיתי את העלבון, את החורבן. מחריבים את אמון הציבור במערכת המשפט", אמר. "אני גר בגליל, שם יש אלפי בתים ערביים ומסגדים שבנויים ללא אישור על קרקע יהודית ואף אחד לא נוגע בהם. שום בית משפט לא הוציא צו נגדם. יש איפה ואיפה בין בתי כנסת לבין כנסיות ומסגדים".

לא לתת לשופטים ללכת למכולת, לתיאטרון, בלי שצועקים עליהם וממררים להם את החיים

nrg מדווח שבהמשך קרא הרב אליהו "לאמלל את השופטים. לא לתת לשופטים ללכת למכולת, לתיאטרון, בלי שצועקים עליהם וממררים להם את החיים. צריך להפגין מול הבית שלהם, מול מקום העבודה שלהם, של הילדים שלהם, כל מקום חוקי".

בהתייחס לדבריו של שר הביטחון, משה יעלון, שכינה את הפעילים המוחים נגד ההחלטה להרוס את בית הכנסת בריונים, אמר אליהו: "אני לא מבין מאיפה יצא הביטוי האומלל הזה. הוא יכול לומר מה שהוא רוצה, אבל זה לא מתיר לו לשקר".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?