תנאי סף נמוכים

מנהל המחוז הגדול במשרד החינוך יודח בגלל לחץ חרדי

עסקנים חרדים דורשים למנות מנהל חרדי למחוז החרדי, אחרי שהמנהל הנוכחי ניסה לאכוף על המוסדות החרדיים את תוכנית הליבה ופעל להפסיק את האפליה בסמינרים לבנות

תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד 22.03.10. צילום: נתי שוחט, פלאש 90תלמידי בית ספר חרדי בביתר עילית משחקים על גג המוסד (צילום אילוסטרציה).. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

משרד החינוך פועל להחליף את מנהל המחוז החרדי במשרד, מאיר שמעוני. לפי "כיכר השבת", נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים אישרה למשרד החינוך לפרסם מכרז לאיוש התפקיד, בתנאי סף נמוכים מהמקובל במשרד. תנאים אלה יאפשרו מינוי מנהל חרדי למחוז.

המחוז החרדי, כפי שמציין "TheMarker", עתיד להיות הגדול ביותר במשרד החינוך. מנהל המחוז אחראי להכשרת אלפי מורים ובניהולו פועלים עשרות מפקחים העובדים במסגרות חינוך חרדיות. מנהל המחוז מפקח על התנהלות מוסדות החינוך החרדיים ועל לימודי הליבה בבתי הספר האלה.

שמעוני, מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך, נבחר להקים את המחוז החרדי ב-2013. הקמת המחוז עדיין לא הושלמה. הנהלתו עדיין עוסקת בהכשרת מורים, מחשוב,מדידת לימודי ליבה ובחינת תוכניות לימודים.

ניסיונותיו של שמעוני לאכוף את הפיקוח על בתי הספר החרדיים יצאו מתיחות בינו לבין בעלי תפקידים בציבור החרדי

ניסיונותיו של שמעוני לאכוף את הפיקוח על בתי הספר החרדיים יצאו מתיחות בינו לבין בעלי תפקידים בציבור החרדי. בין הסיבות למתיחות: החלטתו של שמעוני להפסיק את האפליה על רקע עדתי בכמה מהסמינרים לבנות ופעולתו לסגירת כיתות לימוד לא־תקניות. אנשי ציבור חרדים לחצו על משרד החינוך ועל נציגיהם בכנסת לפעול להחלפתו.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מר מאיר שמעוני מונה כממלא מקום מנהל המחוז החרדי עד אשר ימונה מנהל קבוע. בית המשפט אישר לקיים את המכרז למינוי מנהל המחוז החרדי לפי תנאי הסף, שפורסמו מראש. המשרד יפרסם את התנאים בציבור כאשר יתפרסם המכרז".

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?