השוויון בוטל

הוקם מאהל המחאה נגד חוק ההשתמטות

ארגונים לשוויון בנטל וחברי כנסת מוחים על כוונת הממשלה לבטל את הסנקציות על משתמטים שנקבעו בחוק הגיוס ולדחות את יישומו בשש שנים

מאהל הפראיירים שהוקם בתל אביב בדרישה לשוויון בנטל 26.01.2012 צילום: גדעון מרקוביץ פלאש 90מאהל הפראיירים שהוקם בתל אביב ב-2012. צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

מול הקריה בתל אביב הוקם הבוקר מאהל מחאה נגד חוק ההשתמטות, המרוקן מתוכן את הסנקציות שיוטלו יוטלו על חרדים שלא יתגייסו לצה"ל, לפי חוק הגיוס. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר: "מה שהם מבטלים עכשיו זה את העיקרון הפשוט של שוויון, שאומר שאם הבן שלי לא יתגייס יעצרו אותו. אבל אם יש מפלגה שיכולה לסחוט את הממשלה – את הילדים שלה לא יעצרו".

במאהל שותפים הפורום לשוויון בנטל, התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, יש עתיד וארגונים נוספים. במקום נוכחים חברי כנסת נוספים מהאופוזיציה.

ח"כ עומר בר-לב מהעבודה אמר: "ביטול חוק הגיוס אומר דבר אחד: ויתור על גיוס חרדים והגברת הנטל על המשרתים האחרים". ח"כ מרב מיכאלי הוסיפה: "אנחנו מאמינות בשוויון בפני החוק ובהשתתפות של כל המגזרים בכלכלה והחברה הישראלית, והממשלה הזאת עושה את ההפך המוחלט מכך".

סופה לנדבר: בימים כל כך קשים ראש הממשלה בחר לשרת רק את החרדים. לא יכול להיות שכניעה וסחטנות יעמדו לנגד עינינו

המפלגות החרדיות מאיימות שלא יתמכו בתקציב המדינה, אם לא יהיה שינוי בחוק הגיוס. בידיעה ב-ynet נכתב כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשיתוף השרים איילת שקד ומשה יעלון, מוביל פתרון שלפיו יישום חוק הגיוס שיזמה יש עתיד יידחה בשש שנים. ההצבעה על חוק התקציב תהיה בשבוע הבא, ב-19 בנובמבר.

ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד אמר: "חלק מהפוליטיקאים החרדים אוהבים את הקהל שלהם שבוי, אחרת זה לא עובד. ראש הממשלה באישון לילה קם ומבטל את חוק הגיוס. הוא יודע שהחוק טוב למדינת ישראל והקואליציה תישאר גם אם לא יבטלו אותו".

ח"כ סופה לנדבר מישראל ביתנו אמרה: "בימים כל כך קשים ראש הממשלה בחר לשרת רק את החרדים. לא יכול להיות שכניעה וסחטנות יעמדו לנגד עינינו. צריך ראש ממשלה חזק, שמשרת אזרחים שיש להם חובות וזכויות שווים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?