יום חשוב לעסקים

עיריית ירושלים תאשר למכולת נוצרית לפעול בשבת

במכולת "טרמינל 21" מועסקים בשבת נוצרים בלבד. העסק ייסגר בימי ראשון

חרדים מאלצים את סוחרי מחנה יהודה לסגור את החנויות לפני שבת 12.12.09. צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90חרדים מאלצים סוחרים בשוק מחנה יהודה לסגור חנויות לפני שבת (צילום אילוסטרציה). צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

עיריית ירושלים מתכוונת לאשר למכולת בבעלות נוצרית לפעול בשבת, אף על פי שהיתה אמורה להיסגר. המכולת תוכל לפעול בשבת מכיוון שביום זה עובדים בה נוצרים בלבד. הוחלט כי העסק ייסגר בימי ראשון – יום המנוחה הנוצרי.

המכולת, "טרמינל 21", ממוקמת ברחוב שלומציון במרכז ירושלים. היא פועלת מאז 2004 ועובדים בה נוצרים ויהודים. בעלת המכולת היא לטיפה מרון, נוצרייה שמתגוררת בירושלים 21 שנה. כיום מועסקים יהודים עובדים בימי חול ואילו הנוצרים עובדים בשבתות. "שבת הוא יום חשוב לעסקים, כי התיירים מגיעים בשבת", אמרה מרון ל-ynet.

באוגוסט האחרון הודיעה עיריית ירושלים לכמה מכולות, בעיקר במרכז העיר, שבקרוב תאכוף את חוק העזר העירוני שאוסר על מסחר בשבת. בעקבות החלטה זו נקבע ששמונה מכולות לא

באוגוסט הודיעה עיריית ירושלים לשמונה מכולות שתאכוף את חוק העזר האוסר מסחר בשבת

ייפתחו בסופי שבוע, בכפוף לשימוע. הליך השימוע אמור להסתיים בקרוב.

העירייה הסבירה כי מדיניות זו נקבעה בעקבות פסיקת בג"ץ, בעתירה שהוגשה נגד עיריית תל אביב. בג"ץ פסק שעל הרשות המקומית לגבש מדיניות סדורה לאכיפת חוק העזר העירוני שאוסר מסחר בשבת.

מעיריית ירושלים נמסר: "איננו מתייחסים להליך השימועים בטרם הסתיים. בתום הליכי השימוע ובהתאם לממצאיו באשר לכל עסק ועסק באופן פרטני תשקול התביעה העירונית את הצעדים אשר עליה לנקוט. אין שינוי בהנחיית היועץ המשפטי לעירייה באשר לסגירת חלק מהמרכולים במרכז העיר שפועלים בניגוד לחוק בשבת, בהמשך לפסק דין בעניין סגירת המרכולים בתל אביב. העירייה תמשיך לפעול על פי החוק והסטטוס קוו המאפשרים בילויים, מסעדות וקולנוע בשבת ואוסרים מסחר ותחבורה ציבורית".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?