הליך מזורז

"בחדרי חרדים": חוק ההשתמטות יועבר במחטף ב-4 ימים

בדיון של ראשי מפלגות הקואליציה הוחלט כי החוק יועבר במקביל לחוק התקציב, כלומר עד יום חמישי הבא

כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס. 26.03.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס" "לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס". צילום: נתי שוחט, פלאש 90

התיקון לחוק הגיוס, שלמעשה מרוקן מתוכן את הסנקציות על השתמטות מגיוס, יעבור בכנסת בהליך מזורז ובמקביל לחוק התקציב.

בישיבה של ראש מפלגות הקואליציה הוחלט כי התיקון יאושר בכנסת בשלוש קריאות עד ל-19 בנובמבר – יום חמישי הבא, שהוא המועד האחרון לאישור תקציב המדינה.

"בחדרי חרדים" פרסם אתמול כי ראשי המפלגות נפגשו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומזכיר הממשלה, אביחי מנדלבליט. יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ויו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, דרשו מנתניהו לעמוד בהסכם הקואליציוני להעביר את התיקון לחוק בשלוש קריאות בהקדם. הנציגים החרדים דרשו לאשר את התיקון לחוק הגיוס בממשלה כבר אתמול. היועץ המשפטי לממשלה טען שאי אפשר להיענות לדרישה מפני

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ויו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, דרשו מנתניהו להעביר את התיקון לחוק בשלוש קריאות בהקדם

שיש לפרסם את תזכיר החוק 21 יום לפני ההצבעה בממשלה. לבסוף הוסכם שהחוק יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא.

לאחר שהחוק יאושר בישיבת הממשלה ביום ראשון, הוא יובא למחרת לקריאה ראשונה במליאת הכנסת. ביום רביעי החוק יעבור בקריאה שנייה ושלישית.

יו"ר דגל התורה, משה גפני, נעדר מהישיבה מכיוון שכיו"ר ועדת הכספים הוא ניהל דיונים מרתוניים כדי לסיים את ההצבעות על תקציב המדינה בוועדה.

במפלגות החרדיות מודעים לכך שאם הקואליציה לא תעמוד בלוח הזמנים שנקבע לתיקון חוק הגיוס ולשאר ההבטחות הקואליציוניות יעוכב אישור התקציב. לכך עשויות להיות השלכות על עתיד הממשלה.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?