סחבת תקציבית

כחלון לגפני: "אתה מותח את החבל יותר מדי"

במשרד האוצר אומרים שיו"ר ועדת הכספים מעכב את ההצבעות על תקציב המדינה בניסיון להשיג הטבות נוספות לציבור החרדי

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת.צילום: פלאש 90

שר האוצר, משה כחלון, דורש מיו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, לזרז את ההצבעות על התקציב ולא להעלות דרישות שאינן כלולות בהסכם הקואליציוני.

מקור בכולנו, מפלגתו של כחלון, אמר שבאוצר זועמים על הסחבת שנוקט גפני באישור התקציב בוועדת הכספים, בניסיון לצבור קלפי מיקוח למען הטבות נוספות לציבור החרדי. "אנחנו מכירים את השיטה של גפני", אמר המקור, "למשוך הצבעה עד לרגע האחרון בעוד שבוועדות האחרות סיימו להצביע על סעיפי התקציב".

תקציב המדינה אמור להגיע לאישור מליאת הכנסת עד 17 בנובמבר. המקור אמר כי כחלון נחוש לעמוד בסיכומים ולא להיכנע לדרישות נוספות. "יש לו קו אדום והוא יסכים רק למה שצוין בהסכם הקואליציוני", אמר ל"בחדרי חרדים".

גפני דורש שמשרד האוצר יקבל על עצמו את עלויות הניהול של תוכנית החיסכון שתונהג במקום קצבת הילדים

גפני ומשרד האוצר חלוקים בכמה נקודות. יו"ר ועדת הכספים דורש, למשל, שמשרד האוצר יקבל על עצמו את עלויות הניהול של תוכנית החיסכון שתונהג במקום קצבת הילדים. האוצר מסרב לדרישה זאת. מחלוקת נוספת נוגעת לגובהה של מלגת הבטחת ההכנסה לאברכים. גפני וכחלון הגיעו לסיכום בנוגע לתקציב הניתן לתלמידי ישיבות מחו"ל. הוסכם שסעיף זה יעלה להצבעה בישיבת הממשלה הקרובה.

בעקבות הוראת היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, עד יום ראשון הקרוב כל ועדות הכנסת חייבות לסיים את ההצבעות על סעיפי תקציב המדינה. כך תוכל המחלקה המשפטית והלוגיסטית של הכנסת להכין את חוק התקציב לאישור המליאה.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?