לכבודו של מרן

הרב הראשי דורש הפרדה בקבר אביו. אחיותיו מתנגדות

במכתב לפקיד בחברה קדישא בירושלים מסביר הרב יצחק יוסף כי תפילה מעורבת ליד קברו של הרב עובדיה יוסף אינה תואמת את קדושת המקום

הרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיההרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיה

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, דורש לקיים הפרדה בין נשים לגברים באזור קברו של אביו, הרב עובדיה יוסף ז"ל. בנותיו של הרב, ובהן הרבנית עדינה בר שלום, מתנגדות נחרצות לדרישה.

במכתב לפקיד בחברה קדישא בירושלים, שתוכנו פורסם באתר ואלה, כתב הרב יוסף: "פנו אלינו בפניות רבות, שגברים ונשים עומדים אחד ליד השני בערבובייה, להתפלל באופן שאינו תואם את קדושת המקום... על כן ביקשתי לדאוג לכך ולפעול מיידית, שלא תהיה תערובת נשים ואנשים יחדיו, ולהציב מחיצה והפרדה בין גברים לנשים לכבוד המקום ולכבודו של מרן".

במכתב גם דרש הרב הראשי להתעלם מטענות אחיותיו נגד ההפרדה. "אבקש שלא לנצל את הטענות מאיזה בודדים

הרב יוסף: אבקש שלא לנצל את הטענות מאיזה בודדים מבנות המשפחה, משום שצריך להתייחס רק לכל הבנים, ממשיכי דרכו

מבנות המשפחה, משום שצריך להתייחס רק לכל הבנים, ממשיכי דרכו", כתב.

דבריו של הרב יוסף עוררו כעס רב בקרב אחיותיו. אף שהרב יצחק יוסף מייחס את בקשותיו לכל בניו של הרב עובדיה יוסף, איש מאחיו לא חתם על המכתב.

חנניה שחור, מנהל חברה קדישא בירושלים, אמר כי ייתכן שקיימת בעיה חוקית בנוגע להפרדה בין גברים לנשים בבתי עלמין. "נצטרך לפנות ליועץ המשפטי לממשלה, שיבדוק אם הפרדה על הקבר עצמו בין גברים לנשים היא חוקית", אמר שחור. "בכל מקרה, נצטרך לקבל החלטה יחד עם המשפחה כולה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?