מצעד התועבה

הרב מאזוז: רצח הזוג הנקין – עונש על מצעד הגאווה

באזכרה במלאות 30 להירצחם של בני הזוג תיאר המנהיג הרוחני של מפלגת יחד בראשות אלי ישי את מצעד הגאווה במלים "מעשי סדום ועמורה"

ראש רשימת יחד העם איתנו ח''כ אלי ישי והמנהיג הרוחני של מפלגתו ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז בכינוס של המפלגה בבני ברק 25.12.2014 צילום: יעקב נאומי פלאש 90ראש מפלגת יחד, אלי ישי, והמנהיג הרוחני של המפלגה, הרב מאיר מאזוז, בכינוס של המפלגה בבני ברק. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

הרב מאיר מאזוז, מנהיגה הרוחני של מפלגת יחד בראשותו של אלי ישי, אמר כי בני הזוג איתם ונעמה הנקין נרצחו כעונש על מה שכינה "מצעד התועבה".

"עלינו להיזהר ממעשי סדום ועמורה שהתרבו בשנה האחרונה. מצעד הגאווה? איזו גאווה זה להילחם בטבע, להילחם בקדוש ברוך הוא? על זה בא העונש", אמר מאזוז באזכרה שנערכה במלאות 30 להירצחם של בני הזוג.

לפי ידיעה ב"כיכר השבת", הרב מאזוז, ראש ישיבת "כיסא רחמים", אמר גם כי אין לעלות להר הבית. לדבריו, "צריך להיזהר מלעלות להר הבית, ולא לעשות זאת בכוח.

מאזוז: מצעד הגאווה? איזו גאווה זה להילחם בטבע, להילחם בקדוש ברוך הוא?

צריך להיזהר מלהתגרות באומות", הזהיר.

איתם ונעמה הנקין נרצחו ב-1 באוקטובר בפיגוע ירי, כשנסעו במכוניתם סמוך להתנחלות איתמר. לבני הזוג היו ארבעה ילדים.

הרב יהודה הנקין, אביו של איתם, הציג למשתתפי האזכרה ספר שכתב בנו על הלכות שבת ואמר: "הלב צוהל על כך שאיתם זכה להוציא לאור עבודה שכזו, ודואב על כך הוא לא זכה להוציא אלא טיפה בים ממה שהיה מסוגל. עצוב שלא נזכה ליותר".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?