הבתים השקופים

כמה דירות יש למשפחתו של אריה דרעי?

לפני הבחירות הצהיר יו"ר ש"ס שבבעלותו יש דירה אחת. תומר אביטל חושף שבניו ובנותיו של שר הכלכלה קנו נכסים בירושלים ובתל אביב

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון בארנה בירושלים במלאות שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

במערכת הבחירות האחרונה הצהיר יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שבבעלותו יש דירה אחת בירושלים. בראיון שנערך עמו ב-2010 אמר דרעי: ״רציתי להגיע לתפקיד מעמדת שליחות אמיתית של אדם שכל ילדיו וכל נכדיו מתגוררים בירושלים, ומודאגים דאגה עמוקה מהעתיד שלה״.

תומר אביטל חושף עתה בבלוג "מאה ימים של שקיפות" באתר "הארץ", כי ילדיו של דרעי קנו מאז נכסים בירושלים וגם בתל אביב. לבת אחת של שר הכלכלה יש דירה בירושלים ושליש בית בתל אביב. על שמה של בת אחרת רשומות שלוש דירות בשכונת התקווה בתל אביב וחצי דירה נוספת בתל אביב. לבת שלישית דירה בתל אביב ובית במושב בין תל אביב לירושלים.

לאחד מבניו של דרעי יש דירה במגדלי שאול בירושלים. באותו בניין יש דירות גם לאחיינו של דרעי, לכלתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל ולנכדתו של הרב יוסף. בן אחר של דרעי רכש דירה דרך קבוצת רכישה בירושלים.

דרעי: אני גאה ברוך השם, שיש לי פרנסה, יש לי בית ולילדים שלי יש בית

לפני הבחירות, שבהן הציג את עצמו כנציג השקופים, נודע שדרעי היה קשור לעסקות נדל״ן בירושלים. עם זאת, שמו של דרעי לא נרשם במסמכים הרשמיים הקשורים לאותן עסקות. אחיו הוא שחתם על המסמכים.

דרעי עצמו מתגורר בדירה של שלוש קומות ברחוב הקבלן בירושלים. ברשותו היתה דירה נוספת, שאותה מכר ב-1996 לתושב חוץ. משפחתו של דרעי מחזיקה בדירות נוספות, אבל מכיוון שתהליכי הרישום שלהן עדיין לא הסתיימו אי אפשר לאמת את המידע.

בראיון שהעניק לגידי וייץ מ"הארץ" התייחס שר הכלכלה לנכסים שלו ושל משפחתו. "אני גאה ברוך השם, שיש לי פרנסה, יש לי בית ולילדים שלי יש בית", אמר דרעי. "הילדים שלי, ברוך השם, התחתנו, וקיבלו מהצד השני. אני עזרתי להם, ההורים שלי עזרו להם, הם לקחו משכנתאות וברוך השם קנו דירות. יופי? חלק קנו, חלק לא קנו, חלק בדרך לקנות, חלק עם משכנתאות וכל הדברים האלה״.

לפוסט המלאאיך תוכל לפעול?