נמצא את הדרך

השר שטייניץ: מקווה שימונו דיינות לבתיה"ד הרבניים

בטקס ההשבעה של 22 הדיינים החדשים בבתי הדין הרבניים אמר שטייניץ, יו"ר הוועדה לבחירת דיינים: "אני משוכנע שנמצא את הדרך לשלב נשים במערכת"

הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים. 05.10.08. צילום יוסי זמיר, פלאש 90הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שר האנרגיה ויו"ר הוועדה לבחירת דיינים, יובל שטייניץ, אמר אתמול: "בוועדה היה מספר שיא של נשים, אני תקווה כי לא ירחק היום שהמערכת תשתנה וימונו דיינות בבתי הדין הרבניים".

לפי "כיכר השבת", שטייניץ הוסיף: "אני משוכנע שיגיע היום, אולי הוא לא קרוב – הוא לא מחר, שנמצא את הדרך לשלב גם נשים במערכת. היום יש טוענות רבניות, משהו שלא היה קיים לפני עשרות שנים, ואני חושב שזה מחזק את המערכת".

בכירים ברבנות הראשית מתחו ביקורת על דבריו של שטייניץ. "נשים פסולות להעיד ובוודאי לדון, זו ההלכה", אמרו הבכירים. "חבל שאלו הצהרותיו של השר ועוד בטקס חגיגי מסוג זה".

בכירים ברבנות הראשית: נשים פסולות להעיד ובוודאי לדון, זו ההלכה

בטקס ההשבעה של 22 הדיינים החדשים שמינתה הוועדה, שהיה בבית הנשיא בירושלים, הוסיף שטייניץ: "בתי הדין הרבניים צריכים לשמש אוזן קשבת לכלל הציבור. אני פונה אליכם בתקווה גדולה, שתחזקו את מעמדם ותדמיתם של בתי הדין הרבניים. אין לי ספק שתשפטו לצדק ובחמלה לטובת הציבור".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, העניק לדיינים את כתב המינוי. "חרדים 10" מדווח כי ריבלין אמר: "בכל שעה ושעה שבה תשבו כדיינים מוטלת על כתפיכם החובה להחיות את ישראל ולהביא גם צדק, גם רחמים, לבעלי ולבעלות הדין העומדים לפניכם. פסיקתכם יכולה להיות ביטוי של מנהיגות המושיבה את העם על אדמתו, מתוך שהיא מעניקה לו שקט ורווחה".

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?