המצב בכי רע

ראש עיריית אלעד: אין כמעט בית בעיר בלי נשירה

במכתב לרב העיר מודה ישראל פרוש: "כמעט אין בית אשר אין שם מת רוחני"

אלעד, צילום: מיכאל יעקובסון, wikipedia אלעד, צילום: מיכאל יעקובסון, wikipedia

ישראל פרוש, ראש עיריית אלעד, מודה כי הנשירה בעיר היא החמורה ביותר בכל הערים החרדיות. במכתב ששלח אתמול לרב העיר מזהיר פרוש כי מצב הנוער הנושר באלעד בכי רע וכי בעתיד הוא אף עלול להיות גרוע יותר.

פרוש כותב: "אנו מתמודדים עם מצב נוער קשה מאוד, הסובל מנשירה כואבת. הגענו למצב של 'כמעט אין בית אשר אין שם מת רוחני' רח"ל. כראש עיר, אינני עוצם עין לילות רבים, יחד עם אחראי הנוער הרב יחיקם גמליאל, על מנת לטפל בבעיה הכואבת".

במכתב מציין ראש עיריית אלעד, כי בשנתיים שבהן הוא ממלא את תפקידו נקט פעולות רבות כדי לשפר את מערכת החינוך בעיר. "הבאנו בסייעתא דשמיא ישיבות קדושות לעיר, בהן לומדים אלפי בחורי חמד. פעלנו להסדרת מוסדות הציבור, הקצאות לבתי הכנסת,

פרוש: אינני עוצם עין לילות רבים, על מנת לטפל בבעיה הכואבת

ביצענו בינוי של מאות כיתות ופעלנו רבות לרווחת הציבור".

עם זאת, הוא מעלה חשש מפני קרבה מוגזמת בין בתי ספר לבנים למוסדות חינוך לבנות. "עם השלמת הבינוי במוסדות החינוך נתגלו שתי פרצות בעלות סיכון רב", כותב פרוש. "האחת בסמיכות המוסדות פרי תואר בנים ופרי תואר בנות. השנייה, החמורה יותר, בסמיכות מוסדות שיר חדש לבנים ושירת שרה לבנות".

לפי "כיכר השבת", פרוש כותב כי ניסה למצוא פתרונות ל"מצב אשר אין לו אח ורע בכל הערים החרדיות", אבל המוסדות עצמם הקשו עליו, בגלל התנגדותם להחלפת המבנים שבהם הם פועלים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?