תועבה לפי תורה

הרב עמאר על הומוסקסואליות: רוב הציבור נגעל מזה

בראיון לקראת יום הכיפורים גינה הרב את רצח שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים, אבל הוסיף: "אני מאמין שתופעה כזאת (הומוסקסואליות) תתמעט ותתבטל מאליה"

הרב הראשי הספרדי ונשיא בית הדין הרבני הגדול לערעורים שלמה עמאר. 03.03.2011. צילום'' מרים אלסטר, פלאש 90.הרב הראשי הספרדי של ירושלים, שלמה עמאר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הספרדי של ירושלים, שלמה עמאר, הבהיר אתמול כי אינו חוזר בו מדבריו החמורים נגד קהילת הלהט"ב ונגד משתתפי מצעד הגאווה בירושלים. עם זאת, הרב עמאר גינה את רצח הנערה שירה בנקי במצעד.

בראיון שהעניק הרב עמאר לאתר "בחדרי חרדים" ערב יום הכיפורים, הוא תקף בחריפות את מצעד הגאווה בירושלים. "אני מאמין שתופעה כזאת (הומוסקסואליות) תתמעט ותתבטל מאליה, כי רוב הציבור נגעל מזה ומואס בזה", אמר עמאר בראיון. "הם מנסים היום לתת לזה לגיטימציה בבית המחוקקים ובתי המשפט, אבל זה לא דבר טבעי ולא דבר נורמלי, והתורה קראה לזה תועבה ובוודאי אנחנו צריכים למצוא את הדרכים הנכונות איך להילחם בצורה יותר מחושבת".

מלשכתו של הרב עמאר נמסר אתמול לאתר ואלה: "...תשובתו של הרב היתה נחרצת נגד מעשי אלימות ונגד הרצח שנעשה על ידי

עמאר: מנסים לתת לזה לגיטימציה בבית המחוקקים ובתי המשפט, אבל זה לא דבר טבעי ולא דבר נורמלי

אדם שהכתים את הציבור החרדי כולו והוא מעשה שלא יִסָלַח... במכתב שכתב לליל השלושים של הגב׳ שירה בנקי ז״ל גינה הרב בכל תוקף את הרצח הנתעב וכל מעשה אלימות מכל סוג שהוא ומאידך קרא הרב לבאי העצרת להיות אמיצים ולעשות חשבון נפש אמיתי ונוקב על מנת להתרחק מכל האיסורים החמורים שאסרה עלינו התורה הקדושה".

בהתייחסו לישי שליסל, שרצח את בנקי ודקר משתתפים אחרים במצעד הגאווה, אמר עמאר בראיון: "לפעמים כאשר נלחמים בכוח משיגים ההיפך, כמו זה שהלך ועשה מעשה שלא ייעשה, הוא לא בית דין והוא לא יודע מה אסור ואין לו שום הצדקה, מעשה נורא של שפיכות דמים ושום דבר לא יכול להצדיק אותו".

לידיעה ב"חדרי חרדים"איך תוכל לפעול?