יש תשתית אידיאולוגית

היועמ"ש: מס רכוש יפצה את כנסיית הלחם והדגים

הכנסייה שבצפון הכנרת הוצתה ביוני. רשות המסים דחתה את בקשת הכנסייה לפיצוי, אבל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה קבע כי יש לפצותה בהתאם לחוק

חצר כנסיית הלחם והדגים בטבחה. צילום: David Shankbone, wikipediaחצר כנסיית הלחם והדגים בטבחה. צילום: David Shankbone, wikipedia

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, קבע כי כנסיית הלחם והדגים שבצפון הכנרת תקבל ממס רכוש פיצוי על ההצתה שהיתה בה ביוני.

בחוות דעת שניסח מציין ליכט כי חוק מס רכוש מיועד לפצות על נזקים שנגרמו לרכוש, בין היתר אגב "פעולות איבה אחרות נגד ישראל" או כתוצאה ממעשה אלימות שמטרתו העיקרית פגיעה "בשל השתייכות למוצא לאומי-אתני, ובלבד שהוא נובע מהסכסוך הישראלי-ערבי". חוות הדעת של המשנה היועץ נדרשה, מפני שבתחילה דחתה רשות המסים את הבקשה לפיצוי שהגישה הכנסייה.

"חרדים 10" מציין שביולי עצר השב"כ חמישה חשודים במעשה. רק נגד שניים מהם הוגש כתב אישום על הצתה. נגד חשוד  נוסף

ביולי עצר השב"כ חמישה חשודים במעשה. רק נגד שניים מהם הוגש כתב אישום על הצתה

הוגש כתב אישום על הסתה. שני חשודים אחרים נעצרו במעצר מינהלי בהוראת שר הביטחון, משה יעלון.

בחוות דעתו כתב ליכט: "לאחר עיון בכתב האישום שהוגש בנושא עולה, כי פעילות ההצתה מבוססת על תשתית אידיאולוגית שמקורה בעיקר בסכסוך הישראלי-ערבי. פעילות זו במובנה הרחב אף מכוונת כלפי מדינת ישראל והמערכת השלטונית במדינה".

לכן הוא קובע, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, כי יש "לפצות את הכנסייה על הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מההצתה, בהתאם להוראות מס רכוש".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?