הפרת חוקי העזר

המשנה ליועמ"ש: להסיר את שלטי הצניעות בירושלים

עיריית ירושלים סירבה להסיר את השלטים באופן מיידי, למרות פסיקה של בית משפט בעניין

שלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickrשלט צניעות במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickr

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, הורתה לעיריית ירושלים להסיר שלטים שנתלו בשכונות החרדיות בעיר, הדורשים מנשים להתלבש בבגדים צנועים.

המשנה ליועץ המשפטי של העירייה סירב להסיר את השלטים באופן מיידי וטען כי בסוגיה זו יש לאפשר לרשות המקומית לפעול בצורה מידתית וזהירה, מתוך הידברות עם תושבי השכונות החרדיות.

בית משפט השלום בבית שמש פסק בשנה שעברה כי עיריית בית שמש צריכה לשלם לארבע מתושבות העיר פיצויים בסך 60 אלף שקל, מכיוון שלא הסירה שלטי צניעות שנתלו בעיר. בעקבות פסק הדין פנתה עו"ד אורלי ארז-לחובסקי, מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה לעיריית ירושלים, בדרישה להסיר את שלטי הצניעות שהפכו לסמל של שכונות חרדיות כמו מאה שערים וגאולה.

לפי ידיעה ב-ynet, בתגובה לפנייתה של ארז-לחובסקי, שייצגה את התובעות מבית שמש, אמר המשנה ליועץ המשפטי

עיריית ירושלים: הפיקוח העירוני הסיר עשרות שלטי צניעות, פועל לתפיסת מדביקים פיראטיים ומבצע נגדם אכיפה

לעיריית ירושלים, עו"ד חיים נגרסי, שהעירייה פועלת זה כמה שנים להסיר שלטי צניעות חדשים. עם זאת, הוא סירב להסיר את השלטים שנמצאים בשכונות החרדיות עשרות שנים.

ארז-לחובסקי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וזילבר השיבה בשמו. זילבר דרשה לנקוט אמצעי אכיפה להסרת השלטים. בין השאר קבעה כי יש להעמיד לדין את האחראים להצבת השלטים ולהטיל עליהם קנסות, בשל הפרה של חוקי עזר עירוניים.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לא חל שום שינוי בעמדת עיריית ירושלים בנושא והיא פעלה ועודנה פועלת להסרת שלטים לא חוקיים ברחבי העיר ובכלל זה שלטי צניעות, עוד טרם פסק הדין הנוגע לעיריית בית שמש. לראיה, הפיקוח העירוני הסיר עשרות שלטי צניעות, פועל לתפיסת מדביקים פיראטיים ומבצע נגדם אכיפה, לרבות החרמה ומתן ברירות קנס".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?