לימודי אפליה

"דרוש שוויון בין בתיה"ס הכנסייתיים לבתיה"ס החרדיים"

בדיון במליאת הכנסת על השביתה בבתי הספר הנוצריים אמר שר החינוך, נפתלי בנט: אין שום תעדוף בין דת או גזע

יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט בויכוח ציבורי באוניברסיטה העברית בהר הצופים. 08.01.2013. צילום: מרים אלסטר פלאש 90.jpgשר החינוך, נפתלי בנט, בדיון באוניברסיטה העברית בהר הצופים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"למה יש סעיף מיוחד לרשת החינוך החרדית ביסודות התקציב, וסעיף אחר לבתי הספר המוכרים שאינם רשמיים ובהם בתי הספר הנוצריים?" שאל חבר הכנסת איימן עודה מהרשימה המשותפת. "האם יש אפרטהייד? האם יש חוקים אחדים לקבוצה כזו וחוקים אחרים לקבוצה אחרת? לבתי הספר החרדיים מגיע, אבל גם לנו מגיע. אני רוצה שוויון בין בתי הספר הכנסייתיים לבין בתי הספר החרדיים".

ח"כ עודה דיבר אתמול בדיון במליאת הכנסת, שהתמקד בשביתה בבתי הספר הנוצריים שהחלה עם פתיחת שנת הלימודים, על רקע אפליה בתקציב. בסוף הדיון, מדווח nrg, הוחלט כי הנושא יועבר לדיון בוועדת החינוך.

ח"כ זוהיר בהלול מהעבודה אמר: "משרד החינוך והתרבות רוצה להכפיף את כל בתי הספר הכנסייתיים תחת כנפיו, להשתלט עליהם ולצרף אותם לזרם הציבורי... בתי הספר האלה הם לא מחתרתיים, אנחנו רוצים להשתלב בחיי המדינה. מדינת ישראל צריכה

עודה: למה יש סעיף מיוחד בתקציב לרשת החינוך החרדית וסעיף אחר לבתי הספר המוכרים שאינם רשמיים ובהם בתי הספר הנוצריים?

להתבייש שהיא מפלה בין תלמיד לתלמיד, כאשר אנחנו שואפים לחיות בגובה העיניים".

שר החינוך, נפתלי בנט, השיב בשם הממשלה. "אני שר החינוך של כל ילדי ישראל ואין שום תעדוף בין דת, גזע, מין או נטייה מינית", אמר בנט. "אין פה אפליה על רקע דת או גזע, יש פה העדפה של בתי ספר ציבוריים על פני בתי ספר לא רשמיים וזה תקף גם אצל היהודים. אותה מכה שחטפו בתי הספר הכנסייתיים חטפו גם בתי ספר מהציונות הדתית וממגזרים אחרים".

בנט הוסיף כי יקים ועדה לבחינת הסוגיה, שתפעל במהירות ובאופן ענייני. "ההצעה של שר האוצר, 25 מיליון שקל לשנה הקרובה, היא נדיבה מאוד בלשון המעטה. תיקחו אותה ואני מתחייב תוך זמן קצר לתת פתרון אמיתי".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?