השר מתנגד לשחיטה

אורי אריאל נגד מנהג הכפרות, החרדים זועמים

משרד החקלאות הפיץ סרטון הקורא להמיר את שחיטת העופות בפדיון כסף. עסקנים חרדים טוענים כי הוא הצטרף לארגוני זכויות אדם חילוניים שפועלים נגד ההלכה והמסורת

כפרות בירושלים. צילום: לע''מ, flickrכפרות בירושלים. צילום: לע''מ, flickr

לקראת יום הכיפורים יזם שר החקלאות, אורי אריאל מהבית היהודי, מסע הסברה שנועד לעודד את הציבור לקיים את מנהג הכפרות באמצעות תשלום כסף – ולא בשחיטת עופות, כמקובל. משרד החקלאות הפיץ סרטון וירלי, תחת הסיסמה "השנה עושים כפרות בכסף ועוזרים לנזקקים".

הקמפיין עורר את כעסם של לא מעט חרדים, שפנו למשרד החקלאות והתלוננו על מה שהגדירו ניסיון לפגוע במנהג קדום. לפי אתר "קוקר", מנהג הכפרות מתקיים בין ראש השנה ליום הכיפורים, ובו נשחטים עופות ככפרה על החטאים. עסקנים חרדים הביעו כעס וטענו כי אריאל הצטרף לארגוני זכויות האדם החילוניים, שפועלים נגד ההלכה והמסורת.

הרב אליהו שלזינגר: שר בממשלה לא יכול לבטל מנהג שתיקנו קדושי הדור

הרב אליהו שלזינגר, רבה של שכונת גילה בירושלים, אמר בראיון לתחנת "הקול החרדי": "שר בממשלה לא יכול לבטל מנהג שתיקנו קדושי הדור. מי שמנהג אבותיו לעשות כפרות ימשיך לעשות שימוש בכפרות. הקמפיין הוא חסר השפעה. אריאל לא חידש כלום".

דוברו של שר החקלאות מסר: "משרד החקלאות לא יצא נגד מנהג הכפרות. הקמפיין יצא לעודד את הציבור לעשות שימוש בכסף, כפי שנוהגים רבים". משרד החקלאות הוסיף כי השחיטה עלולה לסכן את בריאות הציבור, מכיוון שהעופות עלולים לשאת מחלות. מעבר לכך, "המנהג גם גורם סבל מיותר לעופות", נאמר בהודעה.

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?